وزیر علوم: آیین نامه نشریات علمی کشور بازنگری شد

به گزارش وبلاگ خوراکی، تهران - خبرنگاران - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به تغییر آیین نامه نشریات علمی کشور، گفت: آیین نامه نشریات علمی با هدف گزارش اختیارات دانشگاه ها و مراکز پژوهش و فناوری، انجمن های علمی و همچنین تقویت ناشران معتبر کشور، بازنگری و ابلاغ شد.

وزیر علوم: آیین نامه نشریات علمی کشور بازنگری شد

به گزارش روز یکشنبه وبلاگ خوراکی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، منصور غلامی در این باره اظهار کرد: در آیین نامه جدید، سیاست ها، استانداردها، ضوابط کلی و شرایط تأسیس قید شده است و متقاضیان واجد شرایط انتشار نشریه می توانند بدون مراجعه به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای دریافت مجوز، در چارچوب استانداردها و ضوابط اعلام شده نسبت به انتشار نشریه اقدام نمایند.

وزیر علوم در مورد نحوه ارزیابی مجلات دانشجویی، گفت: از این پس به جای صدور گواهی اعتبار علمی با عناوین علمی - پژوهشی یا علمی - ترویجی، نشریات علمی اعم از آنهایی که تاکنون از کمیسیون نشریات علمی گواهی اعتبار علمی دریافت نموده اند و آنهایی که از این پس برای ضوابط جدید ایجاد می شوند، در صورت داشتن شرایط به وسیله ثبت اطلاعات خود در سامانه نشریات، در فرایند ارزیابی سالانه قرار می گیرند.

به گفته غلامی، کمیسیون نشریات، آن ها را بر اساس شاخص ها ارزیابی و رتبه آن ها را در سامانه اعلام می نماید و این رتبه در تمام ارزشیابی ها ملاک عمل خواهد بود.

وی درباره نحوه حمایت از نشریات با توجه به ضوابط جدید، اظهار کرد: بر اساس سیاست های جدید در این آیین نامه، نشریات انجمن های علمی تخصصی یا نشریاتی که با مشارکت این انجمن ها منتشر می شوند مورد حمایت بیشتری قرار خواهند گرفت.

**9492** 1200

منبع: ایرنا

به "وزیر علوم: آیین نامه نشریات علمی کشور بازنگری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر علوم: آیین نامه نشریات علمی کشور بازنگری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید