شرایط استخدام طلاب در آموزش و پرورش با بقیه داوطلبان فرق دارد؟ ، راه چاره این وزارتخانه برای جبران کمبود معلم

به گزارش وبلاگ خوراکی، وزیر آموزش و پرورش گفت که کتاب های درسی در اختیار تمامی استان ها قرار گرفته و سازماندهی نیروی انسانی در مدارس هم به موقع اجرا شده است.

شرایط استخدام طلاب در آموزش و پرورش با بقیه داوطلبان فرق دارد؟ ، راه چاره این وزارتخانه برای جبران کمبود معلم

به گزارش وبلاگ خوراکی، هزار و سی و دومین جلسه شورای عالی آموزش و پرورش با حضور وزیر آموزش و پرورش و سایر اعضای آن در سالن جلسات وزارت آموزش و پرورش برگزار گردید.

در این جلسه رضامراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش با ارائه گزارشی از فعالیت های آموزش و پرورش گفت: کتاب های درسی در اختیار همه استان ها قرار گرفته و سازماندهی نیروی انسانی در مدارس هم به موقع صورت گرفته است.

وی افزود: مجوز تدریس بازنشسته ها تا سقف 24 ساعت در هفته اخذ شده است با این کار تا حدودی کمبود معلم در بعضی از نقاط کشور برای سال تحصیلی تازه جبران می گردد.

صحرایی اظهار کرد: استخدام طلاب در آموزش و پرورش مانند سایر داوطلبان ورود به آموزش و پرورش است و هیچ امتیاز خاصی برای آنها در نظر گرفته نشده است.

وزیرآموزش و پرورش با اشاره به اینکه سازماندهی مدارس به خوبی صورت گرفته و مدارس آماده شروع سال تحصیلی تازه هستند ابرازکرد: مدیران مدارس برای مواجهه و مدیریت آسیب های اجتماعی در مدارس آموزش های لازم را دیده اند.

صحرایی با اشاره به نقش و جایگاه مدیران در مدارس گفت: نوع مدیریت در آموزش و پرورش با سایر دستگاه ها فرق دارد چون هدف آموزش و پرورش تربیت انسان هایی مسئولیت پذیر، قانونمند، موثر در تحولات اجتماعی، سیاسی و... در جامعه است.

وی با اشاره به دستور کار شورای عالی آموزش و پرورش تاکید نمود: هدف ما از تهیه و تدوین آئین نامه انتخاب و انتصاب مدیران کل آموزش و پرورش استان ها، ثبات مدیریت و ارتقای جایگاه آنها در آموزش و پرورش است.

وزیر دولت مردمی اظهارکرد: با تصویب این آئین نامه، فرصت انتخاب و انتصاب افراد توانمند، کارآمد، زبده و تاثیرگذار برای مدیریت های کلان آموزش و پرورش در استانها را برای وزراء به وجود می آورد.

صحرایی افزود: مدیری که توانمند، اثربخش و موثر در روند تعلیم و تربیت است باید فرصت کار داشته باشد تا بتواند خلاقیت، نوآوری و توانمندی های خود را در جایگاه مدیر آموزشی و تربیتی به منصه ظهور برساند.

وی تاکید نمود: باید شاخص ها، شرایط و ویژگی هایی که برای انتخاب و انتصاب مدیران کل آموزش و پرورش استانها معین می گردد باعث بهبود روند کاری آنها گردد و برای آنها مانعی ایجاد نکند.

وزیر آموزش و پرورش توضیح داد: مدیران در آموزش و پرورش محور اصلی تحول هستند. نوع عملکرد و فعالیت آنها تاثیر زیادی در روند آموزش و پرورش دارد.

به گزارش روابط عمومی شورای عالی آموزش و پرورش؛ وزیر دولت مردمی در انتها تاکید نمود: مدرسه، نقطه اتکای ملت، دولت و کانون تحول در آموزش و پرورش است. تمام کوشش ما برای اعتلای مدرسه به عنوان کانون اصلی اجرای سند تحول بنیادین است.

منبع: همشهری آنلاین

به "شرایط استخدام طلاب در آموزش و پرورش با بقیه داوطلبان فرق دارد؟ ، راه چاره این وزارتخانه برای جبران کمبود معلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط استخدام طلاب در آموزش و پرورش با بقیه داوطلبان فرق دارد؟ ، راه چاره این وزارتخانه برای جبران کمبود معلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید