جلسات مجلس خلاف شیوه نامه های بهداشتی است

به گزارش وبلاگ خوراکی، خبرگزاری خبرنگاران- سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برگزاری هر گونه جلسه با بیش از 15 نفر در فضای بسته ممنوع است.

جلسات مجلس خلاف شیوه نامه های بهداشتی است

به گزارش خبرگزاری وبلاگ خوراکی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برگزاری هر گونه جلسه با بیش از 15 نفر در فضای بسته ممنوع است و برگزاری جلسه ها با این تعداد از افراد در صحن علنی و کمیسیون های مجلس شورای اسلامی بر اساس شیوه نامه های بهداشتی نیست.

آقای دکتر علیرضا رییسی، سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: درباره برگزاری جلسه های صحن علنی یا کمیسیون های مجلس شورای اسلامی با تعداد نفرات بیش از 15 نفر در فضای بسته اضافه نمود: بر اساس مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا در شهر های قرمز، برگزاری هر گونه جلسه با بیش از 15 نفر در فضای سربسته ممنوع است.

وی اضافه نمود: همچنین حداقل فضا نیز به ازای هر نفر باید 4 مترمربع باشد، یعنی کف فضا 60 متر است، اما این به این معنی نیست که افراد در فضای 2 هزار متری می توانند با تعداد بیش از 15 نفر حضور داشته باشند. حتی در این فضا هم باید حداکثر 15 نفر حاضر شوند.

آقای دکتر رییسی ادامه داد: با اعضای هیأت رییسه مجلس شورای اسلامی جلسه گذاشتیم و همه موارد را مطرح کردیم. قرار بر این بود که در سالن های فرعی مجلس که حدود 17 یا 18 سالن می شوند، در هر کدام از این سالن ها تا سقف 15 نفر حضور داشته باشند و در صحن علنی حداکثر 15 نفر حضور داشته باشند.

معاون وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: این موضوع برای دولت و قوه قضاییه نیز وجود دارد و در همه جلسه های هیأت دولت رعایت می گردد.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد: متأسفانه اکنون در خبر ها و تصاویر مشاهده می گردد که نزدیک به نصف افراد در صحن علنی نشسته اند و دستور حضور حداکثر 15 نفر در فضای بسته نقض شده است. گاهی در تلویزیون نیز مشاهده می گردد که در برگزاری کمیسیون ها هم افراد حاضر بیشتر از 15 نفر هستند. این مشکل هم در برگزاری صحن علنی و هم جلسه های کمیسیون ها به صورتی که اعلام شده، اجرایی نمی گردد.

آقای دکتر رییسی اضافه نمود: اینکه گفته می گردد بر اساس شیوه نامه های بهداشتی اجرا می گردد، شیوه نامه های بهداشتی همین نکته حضور حداکثر 15 نفر در جلسه در فضای بسته است و آنچه اکنون رخ داده، از نظر شیوه نامه های بهداشتی مورد تأیید نیست.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: مسؤولان باید در این زمینه فرهنگ سازی نمایند و این مسائل باید رعایت گردد. این سیستمی که در مجلس در حال اجراست بر اساس مصوبه ستاد ملی و شیوه نامه های بهداشتی تصویب شده نیست.

منبع: خبرگزاری آریا

به "جلسات مجلس خلاف شیوه نامه های بهداشتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسات مجلس خلاف شیوه نامه های بهداشتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید