آخرین اخبار مالی اتریش در دی و بهمن ماه 99

به گزارش وبلاگ خوراکی، معاونت بین الملل اتاق ایران آخرین اخبار و تحولات مالی کشور اتریش را در دی و بهمن ماه 99 که از سوی بخش مالی سفارت ایران در وین تهیه شده، منتشر کرد.

آخرین اخبار مالی اتریش در دی و بهمن ماه 99

طبق این گزارش، نرخ تورم در سال 2020 در اتریش نوسانات زیادی داشته است. مرکز امار اتریش میانگین تورم را برای سال 2020 بالغ بر 1.4 درصد اعلام نموده است که در مقایهس با سال گذشته میلادی، 0.1 درصد کاهش داشته است. شاخص اصلی نوسانات تورم به ویژه در شش ماهه دوم سال 2020 ف افزایش هزینه های مسکن و غذاست.

طبق آمار یوروستات، در سال 2018 به طور میانگین در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا، 2.8 درصد از مجموعه هزینه های حوزه سلامت مختص به تمهیدات پیشگیرانه بوده است. در میان کشورها عضو، ایتالیا و فنلاند به ترتیب 4.4 و 4 درصد هزینه های حوزه سلامت را معطوف به پیشگیری نموده اند. اتریش با 201 درصد از میانگین اتحادیه اروپا فاصله زیادی دارد و در زمره کشورهایی به شمار می رود که عمده هزینه ها در حوزه زیرساخت ها اجرا شده است.

بر اساس اعلام وزیر دارایی اتریش، شرکت هایی که به سبب تمدید دوره تعطیلی ها و محدودیت های دولتی با مسائل مالی روبرو شده اند تا سرانجام این دوره تا سقف 60 هزار یورو یاری مالی دریافت خواهند کرد. این یاری هزینه به دیگر یاری هزینه های دولت که در جریان بحران کرونا در امسال از سوی دولت معین شده اند، اضافه کرده خواهد شد.

پیش بینی بانک مرکزی اتریش در مورد افزایش نرخ تورم تا سال 2022

بانک مرکزی اتریش در گزارش مورخ 18 ژانویه (29 دی ماه 1399) نرخ تورم برای سال 2021 را 4. 1 و برای سال 2022 و 2023 نزدیک به 7.1 درصد پیش بینی نموده است. این گزارش دلایل اصلی تورم را افزایش قیمت سوخت و انرژی و همچنین موادغذایی به دلیل مسائل جهانی در شبکه عرضه و تقاضا می داند. نرخ تورم در ماه جولای 2020، به بیشترین میزان خود در سال 2020 در حدود 8.1 درصد رسید و به طور کوتاه مدت بین ماه های آگوست و نوامبر به 1.1 درصد کاهش یافت. از این رو پیش بینی می شود با گذر بیشتر زمان و آشنایی کشورها با ویروس کرونا و همچنین روش های مقابله با آن با کنترل میزان بیکاری و سبد خانوار، بتوان برای سال های 2022 و 2023، نرخ تورم را به دوران پیش از کرونا در اتریش رساند. پیش بینی ها برای سال 2021 حاکی از یک سال بی ثبات برای اقتصاد در اتریش، افزایش تورم و افزایش بی سابقه بیکاری در سراسر اتریش می باشند. بانک مرکزی اتریش در این گزارش بیش از همه نسبت به حوزه گردشگری و صنایع سنگین و فولاد ابراز نگرانی نموده است.

شرکت نفت و گاز اتریش OMV فعالیت پالایشگاه بورگهاوزن را توسعه می دهد

او ام فا فعالیت خود را در بخش فراوریات پالایشگاهی با افزایش 40 میلیونی سرمایه گذاری در پالایشگاه بورگهاوزن ادامه می دهد و در کوشش است تا فراوریات اتیلن و پروپیلن را به 50 هزار تن افزایش دهد. این پالایشگاه در سه ماهه سوم سال 2022 فعالیت خود را پس از تعمیرات کلی ادامه خواهد داد.

حوزه گردشگری و رستوران ها با معضل کمبود نیروی ماهر

شاغلین حوزه گردشگری و رستوران ها، ماه هاست که یا بیکار شده اند و یا به کار کوتاه مدت رفته اند و بیم آن می رود که بسیاری از این افراد این حوزه را برای همواره ترک نمایند. اداره خدمات مشاغل اتریش AMS اعلام نموده است که از هم اکنون برای دوره تابستان و گردشگری در این فصل می بایست برای کمبود نیروی کار ماهر در این حوزه چاره ای اندیشید و در مرحله نخست دوره آموزشی چندهفته ای را برای افراد جویای کار ساکن شرق اتریش که علاقه مند به فعالیت در حوزه گردشگری، رستوران ها و هتل داری در غرب اتریش برگزار می نماید. این دوره های آموزشی تخصصی از آوریل 2021 شروع خواهند شد.

هشدار موسسه پژوهش های مالی اتریش در مورد تمدید تعطیلی های سراسر

بادلت رئیس موسسه پژوهش های مالی اتریش: طولانی شدن تعطیلی های سراسر 5.2 درصد نوسانات در فراوری ناخالص داخلی به همراه خواهد داشت. آقای بادلت، تمدید دوره تعطیلی ها را غیرمنطقی دانسته و نسبت به تمدید آن هشدار داده است. آخرین پیش بینی های این موسسه برای رشد فراوری ناخالص داخلی در سال 2021، در حدود 5. 4 درصد بوده است و در هفته دوم ژانویه امسال، این موسسه پیش بینی خود را به 5.2 درصد تغییر داد.

شرایط مالی حوزه یورو وخیم تر از پیش بینی های گذشته است

کارشناسان سیاست های پولی در بانک مرکزی اروپا، پیش بینی های ماه اکتبر 2020 خود را نسبت به شرایط مالی حوزه یورو تغییر داده اند. پیش بینی قبلی حاکی از افزایش فراوری ناخالص داخلی حوزه یورو به میزان 3. 5 درصد بوده است که در گزارش روز 22 ژانویه خود در خوش بینانه ترین حالت به 4.4 درصد تغییر داده اند. پیش بینی می شود در سال 2022، فراوری ناخالص داخلی حوزه یورو به 2.5 درصد برسد.

تصویب عدم دریافت مالیات بر ارزش اضافه کرده ماسک های FFP2 در مجلس اتریش

ماسک های FFP2 از امروز (پنجشنبه) باقیمت 59 سنت در سوپرمارکت ها به فروش می رسند. مجلس اتریش دیروز (چهارشنبه 20 ژانویه، طرح عدم دریافت مالیات بر ارزش اضافه کرده برای ماسک های FFP2 را به تصویب رساند. به موجب این طرح همچنین مناطق یاری هزینه 5.1 میلیارد یورویی برای مواد مصرفی موردنیاز خود ازجمله ماسک و مواد ضدعفونی نماینده دریافت می نمایند. در جلسه مجلس همچنین مسئله کیت های خانگی تست کرونا موردآنالیز نهاده شد و قرار است در آینده به وسیله داروخانه ها در سراسر اتریش قابل دسترسی برای عموم شوند. حزب نئوس و سخنگوی حوزه سلامت حزب سوسیال دموکرات، ماسک های وارداتی از چین را بی مصرف و غیرعلمی و سودجویانه خواندند.

شرکت اتریشی آندریتز تعمیرات اساسی نیروگاهی در نیجریه را انجام می دهد

شرکت اتریشی آندریتز نیروگاه آبی جبا در نیجریه بر روی رود نیجر را با برآورد هزینه اولیه 30 میلیون یورو انجام خواهد داد و این نیروگاه از سال 2024 فعالیت خود را با زیرساخت های اتریشی ادامه خواهد داد. این نیروگاه در سال 1985 ساخته شده است و توان فراوریی بالغ بر 578 مگاوات دارد. پیش بینی می شود با اعمال تعمیرات اساسی شرکت اتریشی عمر کارکرد این نیروگاه 40 سال دیگر تمدید شود. در این به روزرسانی یک توربین 96 مگاواتی و یک ژنراتور 103 مگاواتی، دستگاهی های تبدیل و اتاق کنترل جدید نصب خواهد شد.

همبستگی خدمات دهندگان تلفن و اینترنت اروپایی برای توسعه خطوط نسل پنجم مخابرات

شرکت های خدمات دهنده اینترنت و تلفن همراه در اروپا برای ایجاد شبکه سراسر نسل پنجم مخابرات در سراسر اروپا همکاری می نمایند. 4 شرکت عظیم اروپایی برای توسعه شبکه مخابراتی نسل پنجم بر اساس مدل Open RAN همکاری خواهند کرد. این شرکت ها برای مقابله با انحصار ایجادشده برای شرکت چینی HUAWEI به توپولوژی شبکه باز روی آورده اند. نکته مهم در مورد مدل Open RAN این است که امکان استفاده از نرم افزار و سخت افزارهای شرکت های گوناگون را فراهم می آورد و از انحصاری شدن شبکه برای یک فراورینماینده جلوگیری می نماید. این شرکت ها برای ایجاد شبکه سراسر اروپایی به همکاری و مساعدت از سوی کمیسیون اتحادیه اروپایی امیدوار می باشند. گفته می شود اروپا برای همراهی با آمریکا و جلوگیری از احتمال جاسوسی اطلاعات توسط شرکت چینی، این همکاری ها را شروع نموده اند.

افزایش فراوری در شرکت فولادسازی و صنایع سنگین فوست آلپین اتریش

شرکت فوست آلپین با دریافت سفارش های جدید، فعالیت هر پنج کوره خود را از امروز شروع نموده است و با حداکثرتوان فراوریی به دنبال جبران کاهش فراوری و فروش در سال گذشته است. کوره منطقه لئوبن سال گذشته به سبب کاهش فراوریات و سفارش های به طور موقت حجم فراوریات را کاهش داده و خاموش بود. سه کوره دیگر این شرکت در اتریش علیا، توان فراوری سالیانه 5 تن آهن را دارا می باشند و بخش فراوریات فولادی این شرکت در لینز، یکی از فراورینمایندگان اساسی فولاد موردنیاز صنایع خودرو، لوازم خانگی و فراوریات مهندسی و ماشین آلات در اروپا است که سهم مهمی را نیز در بازار بورس وین، ایفا می نماید.

امیدواری فرودگاه وین به افزایش مسافران ورودی در تابستان 2021

فرودگاه وین سال گذشته 75 درصد از مسافران ورودی و خروجی خود را به سبب بحران کرونا از دست داد که در حدود 8. 7 میلیون مسافر می باشند. این فرودگاه مسافران ورودی 2021 را در حدود 5.12 میلیون نفر پیش بینی می نماید و امیدوار است این افزایش تعداد مسافران، بخشی از صدمات مالی سال گذشته را جبران نماید. طبق آمار اعلام شده، بیشترین کاهش در تعداد مسافران مربوط به ماه های آوریل و می سال 2020 می باشند که برا بر با 99 - درصد بوده است و در ماه های پس از آن تا دسامبر 2020، این میزان به 90 - درصد رسید. همچنین حمل و نقل فرودگاهی نیز در سال 2020 بالغ بر 23 درصد کاهش داشته است.

هشدار وزیر محیط زیست در مورد افزایش میزان گازهای گلخانه ای در سال 2019

گزارش میزان گازهای گلخانه ای در سال 2019، حاکی از افزایش 5. 1 درصدی این گازها در سال 2019 در سراسر اتریش به ویژه بخش های غربی کشور و اطراف وین و اتریش سفلی است. خانم گوسلر وزیر محیط زیست در این خصوص ابراز نگرانی کرد و اضافه کرد، 5. 1 درصد که برابر با نزدیک به 80 تن گاز دی اکسید کربن است، نشان از یک فرایند خطرناک و هشداردهنده برای اتریش و کشورهای همسایه دارد. میزان مجاز با توجه به اهداف محیط زیستی اتحادیه اروپایی در حدود 48 میلیون تن است، که آخرین آمار رسمی در مربوط به سال 2019، فاصله زیادی با آن دارد. خانم گوسلر پیش بینی می نماید با توجه به کاهش چشمگیر حمل ونقل در سال 2020 و توسعه خطوط ریلی در سراسر اتریش و تشویق به استفاده از قطار و دیگر خطوط حمل ونقل عمومی، اتریش بتواند تا سال 2023 به 50 میلیون تن در سال نزدیک شود.

تهدید مجدد آمریکا برای تحریم شرکت های دخیل در پروژه نورادستریم 2

پس ازآنکه آمریکا مجدداً کشورهای اروپایی و شرکت های همکار در پروژه نورداستریم 2 را از ادامه همکاری منع و تهدید به تحریم کرد، موضع گیری های جدیدی در میان کشورهای عضو در مورد تکمیل و ادامه ساخت شبکه خط لوله نورداستریم 2 در حال شکل گیری است. این نخستین بار است که ادبیات ایالات متحده فراتر از تهدید رفته و تصمیم به تحریم قطعی دیده می شود. هم زمان یک انجمن حفاظت از محیط زیست نیز نسبت به تکمیل این پروژه و استفاده از سوخت های فسیلی در اروپا انتقاد نموده است. هرچند هنوز از سوی ایالات متحده پیامی روشن در این خصوص داده منتشرنشده است اما سفیر آمریکا در برلین گفته است که این کشور آمادگی کامل برای شروع تحریم شرکت های اروپایی را دارد. شرکت نفت و گاز اتریش او ام فا تا آخرین ساعات کاری روز 3 شنبه 19 ژانویه (30 دی ماه 1399) هیچ گونه اظهارنظری در این خصوص نداشته است.

بیکاری وسیع در حوزه گردشگری و هتل داری دراتریش

طبق آمار منتشره از مرکز آمار اتریش، 33 درصد افرادی که شغل خود را در سال اخیر و هم زمان با بحران کرونا ازدست داده اند، شاغلین حوزه گردشگری و هتل داری می باشند. امروز وزیر گردشگری خانم کوستینگر در این خصوص در جلسه خبری مشترک با وزیر کار جدید آقای کوخر گفت: در کشوری که به گردشگری معروف است و بخش اعظم جمعیت کشور علاقه مند به ورزش های زمستانی به ویژه اسکی می باشند، تعطیلی پیست های اسکی و هتل ها و دیگر زیرساخت های مربوط به آن، بدون شک پیامدهای خوبی را به دنبال نمی تواند داشته باشد، اما در شرایط فعلی امنیت جانی و سلامت شهفرایندان برای دولت قابل معامله نیست. آقای کوخر نیز در ادامه اضافه کرد: میزان بیکاران در نیمه ماه ژانویه 2021 نسبت به مدت زمان یکسان سال گذشته 112 هزار و 596 نفر افزایش یافته است و آمار نشان از موج بیکاری وسیع در حوزه گردشگری و هتل داری دارد و بیش از نزدیک به 60 درصد افراد و فعالان مالی حوزه گردشگری نیز به کار کوتاه مدت رفته اند. گفته می شود دولت برای یاری به حوزه گردشگری در حال آنالیز بسته مساعدت مالی جداگانه ای است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "آخرین اخبار مالی اتریش در دی و بهمن ماه 99" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین اخبار مالی اتریش در دی و بهمن ماه 99"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید