چهار داستان جدیدی که نشر نیماژ منتشر کرد کدام اند؟ خبرنگاران

به گزارش وبلاگ خوراکی، چهار کتاب اندوه من، به چشم های هم خیره شده بودیم، الفبای لازاروس و توفان سال موش از سوی نشر نیماژ منتشر و در کتابفروشی های سراسر کشور توزیع شد.

چهار داستان جدیدی که نشر نیماژ منتشر کرد کدام اند؟ خبرنگاران

به گزارش گروه فرهنگی وبلاگ خوراکی به نقل از روابط عمومی نشر نیماژ، یکی از این چهار کتاب، ناداستان اندوه من نوشته محمدهاشم اکبریانی است. اندوه من روایتی صمیمی، دقیق و پرجزئیات از هراس ها و دلتنگی های فرزند یک مادر پیر و بیمار را که درست مثل یک مُرده روی تخت افتاده، است. نام آن فرزند محمد هاشم اکبریانی است. آیا اندوه من یک ناداستان است؟ آن گونه که از زیر عنوان اثر برمی آید، خود اکبریانی چنین اعتقادی دارد. علاوه بر علاقه مندان به ادبیات داستانی، خواندن اندوه من می تواند به افرادی که نزدیکانشان را ا زدست داده اند یا هراس فقدان عزیزانشان را دارند هم توصیه گردد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: لازم نیست ما مطلع باشیم چه گمشده ای داریم، برخی وقت ها گمشده ای داریم و پیدایش می کنیم، اما نه مطلعیم که گمشده ای داشتیم و نه به پیدا کردنش مطلعی داریم؛ فقط از چیزی راضی ایم و احساس شادی می کنیم.

کتاب اندوه من در 232 صفحه و قیمت 44،000 تومان در دسترس عموم علاقه مندان کتاب نهاده شده است.

کتاب دیگر این مجموعه به چشم های هم خیره شده بودیم نوشته احمد آرام است. احمد آرام در مجموعه داستان به چشم های هم خیره شده بودیم به چشم های مخاطبش خیره می گردد و شوق دنبال کردن روایت را در دل و جان او زنده می نماید. او قصه گویی تواناست که می تواند در عین حفظ یک سبک روایی منسجم که برآمده از ایده های ویژه اش درباره مسئله بوم و بومی نویسی است در لحظه لحظه داستان هایش این پرسش را در ذهن خواننده زنده نگه دارد: بعد چه شد؟

در بخشی از این کتاب می خوانیم: من هر شب به اینجا می آم تا غیب شم. باور کنین بسیار کیف داره؛ انگار در هوای سرد پاییزی دوش آب گرم بگیرین. باور کنین به جا هایی قدم می ذارین که هیچ وقت باورتون نخواهد شد؛ جایی پُراز هزارتو های رنگارنگ؛ لبریز از موسیقی و آواز آسمانی، با اطعمه واشربه و آخر کار، خوردن بهترین سوپ جهان؛ سوپ اردک؛ سوپی که از هفت گیاه جادویی درست می کنن و مزه بهشت می ده. شما بدون هیچ مانعی به بهشت می رین. می دونین اسم این عملیات سوپ اردکه؟

کتاب به چشم های هم خیره شده بودیم در 144 صفحه و قیمت 28،000 تومان در دسترس عموم علاقه مندان کتاب نهاده شده است.

اما رمان بعدی الفبای لازاروس نوشته هادی تقی زاده است. جنون شوخ طبعانه و دوست داشتنی قلم هادی تقی زاده در الفبای لازاروس با روایتی ساختارمند بر پایه سفر و جست وجو همراه شده تا ما در این زمان یک دل سیر بخندیم و در همان حال در شرایط های تراژیکی که زندگی انسان امروزین را تحت الشعاع قرار داده اند عمیق شویم. هنر تقی زاده در الفبای لازاروس کشف سویه های کمیک شرایط تراژیک ما بوده است.

هادی تقی زاده را بیش از هر کتابی با گراف گربه می شناسیم. رمانی که هم مورد توجه مخاطبان نهاده شد و هم مورد اقبال جوایز ادبی مختلف.

در بخشی کتاب الفبای لازاروس می خوانیم:

گرگینه ها وجود دارند، حتی سگینه ها و پلنگینه ها و گربینه ها هم وجود دارند. یعنی آدم با هر حیوانی می تواند ترکیب گردد. اما آدم زنده با آدم مرده ترکیب ناپذیر است، برای همین زامبی ها و خون آشام ها وجود ندارند. سال ها پیش در مدرسه ابن سینا پسری بود که بهش می گفتند: ذره. مادرش جادوگر بود و پدرش قاتل زنجیره ای. یک طور هایی زاده اضطراب بود، برای همین خرچُسینه شده بود. وقتی مضطرب می شد چنان بوی راسوواری از خودش متصاعد می کرد که فیل را می خواباند. اگر بخواهم روزی تیمی از قهرمانان فوق طبیعی جمع کنم حتماً از ذره دعوت می کنم.

کتاب الفبای لازاروس در 320 صفحه و قیمت 69،000 تومان در دسترس عموم علاقه مندان کتاب نهاده شده است.

دیگر کتاب این مجموعه توفان سال موش نوشته محمد قاسم زاده است. توفان سال موش با ورود معماران و ماشین ها بتون ساز و … به روستایی خیالی به نام ملکان شروع می گردد و فرایند شهر شدن آن روستا را توضیح می دهد.

توفان سال موش هفدهمین رمانی است که از محمد قاسم زاده منتشر می گردد. او برای کتاب شهر هشتم، سال 1380 برنده جایزه پائولو کوئیلو شد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:

دکتر خمارلو گفت وقتی در یونان بوده، دوبار ازدواج نموده. بار اول با عمه یانیس ریتسوس و بار دوم با خواهر زنِ انور خوجه.

کتاب توفان سال موش در 464 صفحه و قیمت 89،000 تومان در دسترس عموم علاقه مندان کتاب نهاده شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "چهار داستان جدیدی که نشر نیماژ منتشر کرد کدام اند؟ خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چهار داستان جدیدی که نشر نیماژ منتشر کرد کدام اند؟ خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید