علوم شناختی علم را متحول می نماید

به گزارش وبلاگ خوراکی، معاون دانشجویی دانشگاه شریف گفت: رشته علوم شناختی نسبت به بسیاری از رشته های بین رشته ای کاربردی تر است و می تواند علم را متحول کند.

علوم شناختی علم را متحول می نماید

عماد فاطمی زاده معاون دانشجویی دانشگاه شریف در گفت وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ خوراکی با بیان اینکه رشته علوم شناختی زیر مجموعه علوم اعصاب است، گفت: رشته علوم شناختی یکی از رشته های خوب و کاربردی است که ترویج آن می تواند یاری بسیار زیادی به علم کند.

وی اضافه کرد: رشته علوم شناختی به عقیده من با توجه به اینکه از شاخه های علوم اعصاب محسوب می گردد نه تنها اهمیت زیادی در پیشرفت، رشد و شکوفایی علمی دارد بلکه می تواند تحول خوبی را در تاسیس رشته های جدید ایجاد کند.

فاطمی زاده توضیح داد: دانشگاه شریف در پرداختن به رشته علوم شناختی با همکاری دانشکده برق در حال رایزنی با وزارت علوم برای راه اندازی دوره دکتری در این رشته هستیم در واقع رشته مهندسی علوم اعصاب در صورت دریافت مجوز تاسیس خواهد شد.

وی ادامه داد: دانشجویان علاقه مند در رشته مهندسی علوم اعصاب یا علوم شناختی در دوره دکتری می توانند در مقطع کارشناسی با شرکت در کنکور اختصاصی با تعریف کد رشته جداگانه شرکت نمایند و در صورت کسب نمره قبولی در این رشته ادامه تحصیل دهند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "علوم شناختی علم را متحول می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علوم شناختی علم را متحول می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید