بسترهای تربیت بدنی باید در مدارس تقویت گردد

به گزارش وبلاگ خوراکی، خبرنگاران/گیلان مدیرکل آموزش و پرورش گیلان گفت: در سایه فعالیت های ورزشی و تحرک، پرنشاطی در مدارس افزایش می یابد لذا باید بسترهای لازم تربیت بدنی را در مدارس تقویت کنیم تا سلامت جامعه و قشر نوجوان و جوان ما تقویت گردد.

بسترهای تربیت بدنی باید در مدارس تقویت گردد

نادر دنیا آرای صبح امروز در آیین افتتاح ششمین دوره المپیاد ورزشی درون مدرسه ای که همزمان با سراسر کشور در دبیرستان فرزانگان ناحیه یک رشت برگزار گردید، با اشاره به تاثیر فعالیت های ورزشی بر سلامت دانش آموزان، اظهار کرد: در حوزه تربیت بدنی مدارس به جهت اهمیت فعالیت های ورزشی بر سلامت جامعه از وجود همکاران متخصص بهرهمند هستیم.

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان با اشاره به اینکه شعار سال جاری آموزش و پرورش مدرسه محل زیست پرنشاط و شرافتمندانه است، اضافه نمود: در سایه فعالیت های ورزشی و تحرک، پرنشاطی در مدارس افزایش می یابد لذا باید بسترهای لازم تربیت بدنی را در مدارس تقویت کنیم تا سلامت جامعه و قشر نوجوان و جوان ما تقویت گردد.

وی ادامه داد: امروزه بر پرداختن به افزایش مهارت های سبک زندگی در مدارس تاکید می گردد که یکی از این مهارت ها، فعالیت های هنری است، بنابراین پرداختن به درس هنر در کنار سایر دروس بسیار مورد تاکید است زیرا می توانیم در قالب فعالیت های فوق برنامه حوزه هنر را تقویت کنیم که یک نمونه آنها پرداختن به فعالیت های موسیقی است.

دنیا آرای با بیان اینکه اداره کل ورزش و جوانان استان می تواند یاری یار ما در عرصه ورزشی باشد، توضیح داد: باید بسترهای لازم جهت رونق پرتحرکی و فعالیت های ورزشی در مدارس ارتقا یابد چراکه سلامت جامعه در گرو سلامت دانش آموزان است.

وی اضافه نمود: بعضی تصور می نمایند که مدارس فرزانگان تک ساحتی هستند و فقط به امور علمی و کنکور می پردازند اما برنامه امروز نشان از این دارد که مدارس فرزانگان ما جدای از فعالیت های علمی و فناورانه در عرصه تربیتی، زیستی و ورزشی هم کوشش می نمایند تا سلامت بهداشت جسم و روح را عملیاتی نمایند.

صفری، رئیس آموزش و پرورش ناحیه یک رشت در ادامه گفت: شعار ششمین دوره المپیاد درون مدرسه ای دانش آموزان فعال، مدرسه شاد و جامعه سالم است، هدف المپیادهای درون مدرسه ای این است که شور و نشاط، استعدادیابی و تحرک در مدارس گسترش یابد.

وی اضافه نمود: المپیاد ورزشی در کنار سایر برنامه های آموزش و پرورش نظیر طرح حیات پویا، مدرسه قهرمان، ورزش با خانواده در ارتقای سلامت روحی و جسمی دانش آموزان موثر است. در قالب طرح های مذکور که براساس سند تحول بنیادین اجرا می شوند، می توانیم المپیادهای ورزشی را در آموزش و پرورش تقویت کنیم.

صفری با بیان اینکه فعالیت های ورزشی در مدارس به دانش آموزان حس مفید بودن می دهد، گفت: با توجه به رواج فرهنگ آپارتمان نشینی و کم تحرکی، المپیادهای ورزشی باعث اجتناب از سستی و تنبلی، تقویت نشاط و تحرک دانش آموزان می گردد. یکی دیگر از نکات قوت این طرح تقویت مسئولیت پذیری دانش آموزان و مشارکت پذیری اولیای آنان است.

نسیم حیدری، مدیر دبیرستان فرزانگان ناحیه یک رشت، در ادامه اظهار کرد: بی تحرکی امروز حاصل پیشرفت تکنولوژی است، لذا زنگ ورزش در مدارس مورد توجه واقع شده است از این رو با رواج بازی های گروهی در مدرسه قوانین زندگی را برای دانش آموزان بازگو می کنیم تا بدانند هر شکست پله ای برای پیروزی است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "بسترهای تربیت بدنی باید در مدارس تقویت گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بسترهای تربیت بدنی باید در مدارس تقویت گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید