رباتی که کاهوها را بسته بندی می نماید

به گزارش وبلاگ خوراکی، مهندسان دانشگاه کمبریج برای اولین بار از فراوری ربات بسته بندی خبر داده اند که از آن می توان برای برداشت کاهو و بسته بندی این میوه استفاده کرد.

رباتی که کاهوها را بسته بندی می نماید

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ خوراکی به نقل از یاهونیوز، مهندسان دانشگاه کمبریج برای اولین بار از فراوری ربات بسته بندی خبر داده اند که از آن می توان برای برداشت کاهو و بسته بندی این میوه استفاده کرد. ربات یادشده که وجبات نام دارد از نظر سرعت عمل در زمینه برداشت و بسته بندی کاهو در مزارع تفاوتی با یک کارگر ماهر ندارد و می تواند به خوبی وظایف محول شده را انجام دهد.

برداشت نادرست و شتاب زده کاهو در بسیاری از موارد به این میوه مفید آسیب می زند و باعث حیف و میل محصول می گردد. اما یک ربات به دقت برنامه ریزی شده می توان این کار را با بهره وری بسیار بالا انجام دهد.

در آینده می توان ربات هایی طراحی کرد که برای برداشت مناسب بعضی محصولات آسیب پذیر مانند گوجه فرنگی نیز قابل استفاده باشند. ربات وجبات از هوش مصنوعی برای شناسایی دقیق ابعاد کاهو استفاده می نماید و در آنالیز های آزمایشگاهی دقت بالایی داشته است.

یک سیستم بصری رایانه ای و یک سیستم قطع کاهو از جمله اجزای اصلی این ربات مجهز به دوربین هستند. قیمت نهایی و زمان عرضه این ربات هنوز تعیین نیست.

منبع: خبرگزاری فارس

به "رباتی که کاهوها را بسته بندی می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رباتی که کاهوها را بسته بندی می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید