اهمیت طرح میراب معاصر با هدف بهینه سازی مصرف آب

به گزارش وبلاگ خوراکی، خبرگزاری خبرنگاران-مدیرعامل شرکت ایده نورد،گفت:طرح میراب معاصر با هدف ایجاد فرهنگ بهینه سازی درمصرف آب میتواند راهگشاری معضل بی آبی در کشور باشد.

اهمیت طرح میراب معاصر با هدف بهینه سازی مصرف آب

به گزارش دریافتی وبلاگ خوراکی از شیراز، محمد شیرازی جاهد مجری طرح میراب معاصر با اشاره به این مطلب که در حال حاضر شرایط آبی کشور در شرایط فوق بحرانی قرار گرفته است گفت : متاسفانه ذخیره سدها ساعت به ساعت به انتها نزدیک می گردد، و برای جلوگیری از ایستادن چرخه حیاتی انرژی کشور، استقبال از هر گونه طرحی که منجر به مصرف بهینه و کمتر در شهروندان گردد بسیارضروری است .

وی اعلام کرد : تا زمانی که راه های هدر رفت منابع آبی درکشور به حداقل ممکن نرسد ، هرمیزان هم که نزولات و برکات آسمانی نازل گردد، کفایت نخواهد کرد.

شیرازی جاهد یادآور شد : با افزایش روز افزون جمعیت در دهه های اخیر و در راستای سیاست های نظام جمهوری اسلامی برای افزایش جمعیت در قرن پیش رو ؛ می بایست بدون اتلاف وقت و درکوتاهترین زمان ممکن از راههای مختلف از هدررفت آب جلوگیری و به موازات آن دیگر طرح های آبی کشور را پیگیری و اجرا کرد.

مجری طرح میراب معاصر با تاکید بر این مطلب که در شرایط بسیار ویژه خشکسالی پیش رو ، الزام توفیق در مبحث مصرف بهینه آب ، استقبال و اجرایی کردن طرح هایی است که به حداکثر نتیجه ، در کوتاه ترین زمان ممکن و در سطح ملّی منتهی می گردد اضافه نمود : در هر سه بخش مصرفی آب یعنی کشاورزی، صنعتی و خانگی، اجرا حتّی یک ساعت زودتر طرحی مانند میراب معاصر، باعث ذخیره سازی میلیونها متر مکعب آب بیشتر در کمترین زمان ممکن خواهد شد.

وی در ادامه به طرح میراب معاصر اشاره نمود وگفت : این طرح می تواند در سراسر ایران اجرایی گردد و برجسته ترین ویژگی طرح میراب معاصربدون هزینه بودن آن برای دولت و مصرف کننده است .

مدیرعامل این شرکت استارت آپ مهمترین مزیت طرح را اجرایی نمودن 5 طرح در حوزه آب در قالب یک پروژه و اصلی ترین هدف طرح میراب معاصر را صرفه جویی وذخیره سازی میلیاردهامترمکعب آب دانست و گفت : ضرورتهای اجرای طرح ملی میراب معاصر که فاقد هزینه نیزمی باشد ، تصویب و اجرای این طرح برای دولت در سراسرکشورظرف مدت 15 روز است که باعث جلوگیری بسیار سریع از هدر رفت میلیاردها متر مکعب آب بعلاوه درآمدزایی دائمی و پایدار برای دولت از منابع درون کشوری مورد نظر بدون هیچ گونه سرمایه گذاری خواهد شد .

وی در انتها با تاکید بر این مطلب که تمامی هزینه های قراردادی و اجرایی این طرح برای دولت و مصرف کنندگان رایگان خواهد بود ازمقامات وزارت نیرو درخواست کرد تا نسبت به مهیا شدن زمینه های اجرای این طرح و عقد قرارداد لازم همکاری لازم را داشته باشند .

منبع: خبرگزاری آریا

به "اهمیت طرح میراب معاصر با هدف بهینه سازی مصرف آب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهمیت طرح میراب معاصر با هدف بهینه سازی مصرف آب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید