اعتلای نظام تعلیم و تربیت در سایه همراهی خیرین مدرسه ساز

به گزارش وبلاگ خوراکی، تهران- خبرنگاران- وزیر آموزش و پرورش و رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز در پیامی مشترک، تعامل و همراهی خیرین مدرسه ساز را به مثابه یک سرمایه اجتماعی دانستند و بر حفظ و تقویت آن در راستا اعتلای نظام تعلیم و تربیت تاکید کردند.

اعتلای نظام تعلیم و تربیت در سایه همراهی خیرین مدرسه ساز

به گزارش روز دوشنبه گروه علمی وبلاگ خوراکی از مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، در این پیغام مشترک سید محمد بطحایی و محمدرضا حافظی که به مناسبت بیست و یکمین دوره جشنواره های استانی خیرین مدرسه ساز و شروع نخستین دوره جشنواره های مدرسه ای صادر کردند، آمده است: از خیرین مدرسه ساز و خانواده آنان دعوت می گردد با حضور ارزشمند خود در مدارسی که تقدیم آموزش و پرورش نموده اند پیوندی دوباره با دانش آموزان برقرار نمایند تا آینده سازان کشور، این بار درس خیرخواهی و مهارت نیکوکاری را از گفتار و رفتار نیکوکاران مدرسه ساز بیاموزند.

در ادامه پیغام آمده است: آنچه مسلم است همنشینی خیرین و دانش آموزان در 20 هزار مدرسه خیر ساز کشور، فرهنگ ارزشمند مدرسه سازی را بیش از پیش گسترش خواهد داد.

در بخشی دیگر از این پیغام تصریح شده است: طی دو دهه گذشته جامعه خیرین مدرسه ساز به عنوان یک نهاد مردمی فعال در ساخت و تجهیز فضاهای آموزشی، در جهت اعتلای نظام تعلیم و تربیت بیشترین تاثیر را داشته و کارنامه ای درخشان و ستودنی بر جای گذاشته است و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله العالی) مجموعه خیرین مدرسه ساز از پدیده های مبارک انقلاب و کشور به شمار می آید.

وزیر آموزش و پرورش و رئیس جامعه خیرین مدرسه ساز در این پیغام یادآور شدند: عملکرد نیک اندیشان و نهادهای فعال در این عرصه در سال های اخیر این گمانه را تقویت نموده است که امکان شکوفایی ظرفیت های جدید در حوزه مدرسه سازی با اتخاذ روینمودها و روش های مبتکرانه و خلاقانه وجود دارد و این جشنواره ها می تواند نقطه عطف و حسن شروعی برای تحقق این مهم باشد.

بطحایی و حافظی در این پیغام تاکید کردند: به کمک خداوند بزرگ بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، سال جاری علاوه بر جشنواره های استانی و شهرستانی، ظرفیت حدود 20 هزار مدرسه خیر ساز کشور نیز مورد توجه برگزارنمایندگان این مراسم قرار گرفته و جشنواره های مدرسه ای در مدارس خیر ساز کشور، مقدمه ای بر جشنواره های استانی خیرین خواهد بود.

در سرانجام این پیغام آمده است: از مدیران آموزش و پرورش استان ها و شهرستان ها به ویژه مدیران مدارس خیر ساز انتظار داریم با برگزاری مراسم و برنامه های ساده و صمیمی با مشارکت دانش آموزان، اولیا و فرهنگیان، پذیرای حضور خیرین مدرسه ساز باشند و زمینه هم صحبتی و هم اندیشی خیرین و دانش آموزان و فرهنگیان را در قالب جشنواره های مدرسه ای فراهم نمایند.

علمی**9294**1883**

منبع: ایرنا

به "اعتلای نظام تعلیم و تربیت در سایه همراهی خیرین مدرسه ساز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتلای نظام تعلیم و تربیت در سایه همراهی خیرین مدرسه ساز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید