احتمال تعویق انتخابات ریاست جمهوری و استعفای دولت الجزائر

به گزارش وبلاگ خوراکی، برخی منابع نزدیک به دولت الجزائر از تلاش نهادهای حاکمیتی برای حل بحران این کشور و احتمال تعویق برگزاری انتخابات ریاست جمهوری خبر دادند.

احتمال تعویق انتخابات ریاست جمهوری و استعفای دولت الجزائر

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خوراکی، برخی منابع نزدیک به دولت الجزائر گفتند که نهادهای حاکمیتی اثرگذار در کشور در تلاش هستند تا راهکاری برای حل بحران کنونی ارائه کنند.

بنا بر این گزارش، احتمالا برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در موعد مقرر چهارم جولای نیز به تعویق خواهد افتاد.

وبگاه العربی الجدید به نقل از این منابع گزارش داد که دولت الجزائر به نخست وزیری نور الدین بدوی احتمالا تا اواسط ژوئن آینده استعفا خواهد کرد.

به گفته این منابع، نتیجه مشورت های سیاسی و حقوقی این بوده است که دولت بدوی که از لحاظ سیاسی نیز مردود است، اواسط ژوئن استعفا کند تا زمینه برای انجام مأموریت های عبدالقادر بن صالح رئیس جمهور موقت و معین توافقی یک فرد برای تصدی سِمت نخست وزیری ، فراهم شود.

بر اساس این گزارش، مأموریت این دولت نظارت بر مرحله انتقالی کوتاه مدت با همکاری ارتش خواهد بود و در این دوره قانون انتخابات اصلاح و یک هیأت مستقل برای نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری ایجاد خواهد شد.

روز سه شنبه گذشته نیز تظاهرات دانشجویان در نزدیکی دفتر بدوی ادامه داشت و همین مسئله ارتش را به ضرورت فدا کردن دولت برای مهار اوضاع کنونی متقاعد ساخت و انتظار می رود که بن صالح لغو انتخابات ریاست جمهوری آینده را اعلام کند به خصوص اینکه اخطاریه ای از شورای قانون اساسی مبنی بر عدم مهیا بودن شرایط برگزاری انتخابات، دریافت کرده است.

پیش از این وزارت کشور الجزائر لیست 77 نفر از نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری را منتشر کرده بود.

با وجود اینکه عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور سابق الجزائر در نتیجه اعتراضات گسترده به نامزدی وی برای پنجمین بار متوالی، از سمتش استعفا کرد اما اعتراضات مردمی در این کشور همچنان ادامه دارد و معترضان خواهان برکناری همه عناصر دوره بوتفلیقه از قدرت هستند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "احتمال تعویق انتخابات ریاست جمهوری و استعفای دولت الجزائر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال تعویق انتخابات ریاست جمهوری و استعفای دولت الجزائر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید