آموزش و پرورش بدنبال خاتمه طبقه بندی دانش آموزان

به گزارش وبلاگ خوراکی، معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: نقطه آغاز فرهنگ تولید، پرورش خلاقیت در بین بچه ها و دانش آموزان ابتدایی و پیش دبستانی است.

آموزش و پرورش بدنبال خاتمه طبقه بندی دانش آموزان

به گزارش وبلاگ خوراکی، رضوان حکیم زاده در جشنواره خلاقیت معلمان و مدیران ابتدایی استان که در سالن همایش پردیس علامه طباطبایی دانشگاه فرهنگیان خرم آباد برگزار گشت، اظهار کرد: فعالیت های عملی و دست سازه های دانش آموزان در این نمایشگاه نشان از عزم و اراده ملتی دارد که علی رغم تمام سختی ها می خواهد فردای بهتر برای سرزمین خود رقم بزند.

وی با بیان اینکه پیغام آشکار این دست سازه های دانش آموزان این است که استکبار جهانی نتوانسته و نخواهد توانست عزم و اراده ملتی که به دنبال استقلال است به بند و زنجیر بکشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش دست سازه های دانش آموزان را نشانه استقلال، خودکفایی و اقتصاد مقاومتی دانش بنیان کشور برشمرد و گفت: نقطه آغاز فرهنگ تولید، پرورش خلاقیت در بین بچه ها و دانش آموزان ابتدایی و پیش دبستانی است.

حکیم زاده با اشاره به اینکه شایددنیای استکبار بتواند در کوتاه مدت نفتمان را تحریم کند اما نمی تواند مغزهای ما را از اندیشه و خلاقیت بازدارد، شرح داد: تجلی این اندیشه ورزی در همکمک مربیان و مدیرانی است که تلاش می کنند دانش آموزان به دور از حافظه محوری مهارت هایی برای پرورش خلاقیت یاد بگیرند.

وی اظهار داشت: علی رغم شرایط دشواری که اخیرا بر لرستان گذشت ما شاهد رشد خوب پوشش پیش دبستانی در سطح استان هستیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش مطرح نمود: در سند تحول بنیادین یک چرخش اساسی وجود دارد و آن این است که آموزش به امر مهم تربیتی صورت می گیرد.

حکیم زاده گفت: چنانچه مدارس ما به دنبال تربیت باشند معلمان و مدیران در نقش کارگزاران مدرسه باید بتوانند مباحث دینی فلسفه تربیتی اسلام را بازخوانی و بازنگری کنند، زیرا نتیجه تربیت آموزش و پرورش تمامی جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی با بیان اینکه ما معتقد هستیم که دوره آموزش ابتدایی دوره بنیادی شکل گیری شخصیت است و محصولی که ما براساس سند تحول بنیادین به دنبال آن هستیم رسیدن به مقام حیات طیبه انسانی و شان خلیفه الهی است، اظهار داشت: دانش آموز یک انسان صاحب کرامت است باید فعالیت ها ما نیز در راستای حفظ کرامت انسانی باشند.

حکیم زاده مطرح نمود: حذف آزمون های زائد، حذف آزمون های پیشرفت تحصیلی و حذف کتاب های کمک آموزشی در راستای حفظ کرامت دانش آموزان بوده است.

وی با تاکید بر اینکه نباید با ایجاد رقابت، برچسب زدن، سرزنش کردن و تحقیر کردن دانش آموزان را در معرض قضاوت هایی قرار بدهیم که آینده آن ها را تحت تاثیر قرار بدهد، خاطر نشان کرد: مدرسه باید مکانی برای پیروزیت تمامی بچه ها باشد و ما به دنبال انتها دادن به نظام طبقه بندی شده ای که سبب جداسازی دانش آموزان از هم می شود، هستیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش شرح داد: امیدواریم روزی در نظام جمهوری اسلامی ایران بجای برسیم که مدرسه آینه تمام نمای انسجام اجتماعی باشد.

وی با اشاره به اینکه باید یک بازنگری و بازخوانی در نقش معلم و مدیران به عنوان راهبران امر مهم تربیت انجام گیرد، اضافه نمود: معلمان جدید باید مهارت ها و صلاحیت های لازم را جهت معلمی کسب کنند و این بازنگری ایجاب می کند که یک مربی براساس سند تحول بنیادین به عنوان مبنای تعامل بین معلم و دانش آموزان در کلاس نقش آفرینی کند.

حکیم زاده با بیان اینکه معلم راهبر تربیتی است و مدیر هماهنگ کننده، تسهیل کننده و راهبر کلان یک مدرسه است،تاکید کرد: ممکن است بتوانیم با سلطه طلبی به ظاهر اطاعت دیگری را فراهم کنیم و اما زمانی در نقش تربیتی خود پیروز خواهیم بود که بتوانیم قلب های دانش آموزان را همراه خود کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آموزش و پرورش بدنبال خاتمه طبقه بندی دانش آموزان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش و پرورش بدنبال خاتمه طبقه بندی دانش آموزان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید