آموزش افراد بی سواد و کم سواد روستایی به وسیله دهیاران

به گزارش وبلاگ خوراکی، خبرنگاران/قم معاون سواد آموزی استان از فراخوان جذب دهیاران جهت آموزش افراد بی سواد و کم سواد در گستره محلی اطلاع داد.

آموزش افراد بی سواد و کم سواد روستایی به وسیله دهیاران

به گزارش وبلاگ خوراکی، همزمان با برگزاری هشتمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان قم، شورای پشتیبانی سوادآموزی در سالن امام رضا (ع) ساختمان فرمانداری نیز تشکیل گشت.

محمدرضا قاسمی نیا معاون سواد آموزی استان در این جلسه به بعضی مسائل جذب سواد آموز اشاره نمود و گفت: در سال های اخیر برای جذب آموزش دهنده محدودیت های قانونی وجود دارد و از یک سو تعدادی از آموزش دهنده ها جذب آموزش ابتدایی شده اند و مسائل دیگری چون دوری راه و سختی رفت و آمد آموزش دهندگان که عمدتا خانم هستند باعث شده است که افراد بی سواد روستاها تحت پوشش سوادآموزی قرار نگیرند.

وی اضافه کرد: حدود 308 نفر از روستائیان قم بی سواد و یا کم سواد می باشند که بنا به دلایل ذکر شده متأسفانه از تحصیل محروم مانده اند.

قاسمی نیا خاطر نشان کرد: طبق دستورالعمل های ارسال شده از سازمان سوادآموزی، اولویت بکار گیری نیروی انسانی در سوادآموزی دعوت به همکاری نیروهای رسمی دولتی نظیر دهیاران و سایر کارمندان بخشداری ها، مراکز بهداشتی درمانی روستاها می باشد.

معاون سواد آموزی قم با اشاره به مسائل رفت و آمد آموزش دهندگان به روستاها اظهار کرد: ضرورت دارد برای آموزش دهندگانی که از شهر به روستا می فرایند تسهیلات ویژه ای نظیر پرداخت هزینه ایاب و ذهاب، سبدهای معیشتی و هزینه سفر به مشهد مقدس از منابع خودیاری، خیرین و دهیاری ها در نظر گرفته گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آموزش افراد بی سواد و کم سواد روستایی به وسیله دهیاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آموزش افراد بی سواد و کم سواد روستایی به وسیله دهیاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید