آغاز طرح احداث 30 هزار کلاس درس در استان تهران

به گزارش وبلاگ خوراکی، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری تهران از آغاز طرح احداث 30 هزار کلاس درس در استان تهران خبر داد.

آغاز طرح احداث 30 هزار کلاس درس در استان تهران

به گزارش وبلاگ خوراکی، شکراله حسن بیگی در ششمین جلسه شورای آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران با اشاره به کمبود سرانه های آموزشی در استان تهران گفت: بر اساس احصا و شناسایی کمبودهای کلاس های درس در استان تهران تعیین شد که این استان به 30 هزار کلاس درس نیاز دارد.

وی ادامه داد: این کلاس های درس یا باید ساخته شود و یا نیاز به نوسازی و مقاوم سازی دارد که قرار شد این اقدام با مشارکت اداره کل نوسازی مدارس، خیّرین مدارس و بنگاه های بزرگ اقتصادی انجام شود که با هماهنگی فرمانداران و آموزش و پرورش شهرستان ها، نیازهای مذکور به فرمانداران ابلاغ شده و تا به امروز اقدامات خوبی در این زمینه اجرا شده است.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران تاکید کرد: در این طرح اقدامات دولت و خیّرین مدرسه ساز مناسب بوده اما مشارکت بنگاه های اقتصادی در این طرح کمرنگ بوده که تلاش داریم بنگاه های خصوصی بزرگ نیز در این طرح اقدامات بیشتری انجام دهند.

حسن بیگی افزود: قانون به اداره کل آموزش و پرورش اجازه داده قسمتی یا تمامی یک مدرسه ارزشمند را بفروشد و به جای آن در دیگر نقطه پایتخت مدارسی احداث کند که این طرح به کمبودهای فضای آموزش و پرورش در تهران و شهرستان ها کمک کند چراکه در قبال ملکی با ارزش که به فروش می رسد بعضا می توان چندین مدرسه احداث کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "آغاز طرح احداث 30 هزار کلاس درس در استان تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آغاز طرح احداث 30 هزار کلاس درس در استان تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید