آخرین شرایط تولید کیت تشخیص کرونا توسط دانش بنیان ها

به گزارش وبلاگ خوراکی، دکتر مصطفی قانعی در مصاحبه با خبرنگاران اظهار کرد: بعد از فراخوانی که با همکاری وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو اعلام کردیم 50 شرکت دانش بنیان برای تولید کیت های تشخیص کرونا اعلام آمادگی کردند.

آخرین شرایط تولید کیت تشخیص کرونا توسط دانش بنیان ها

وی با بیان اینکه بعد از بررسی ها، 5 شرکت نشان دادند که می توانند روی تولید کیت های تشخیص کرونا کار کنند، گفت: این هفته معین می شود که یک الی دو تا از این شرکت ها که خودشان را معرفی کرده و مورد بررسی قرار گرفته اند تولیدات خود را به انستیتو پاستور ایران برای تست و اخذ تاییدیه ارائه می کنند.

عضو کمیته علمی کرونا در استان تهران خاطر نشان کرد: در صورت تأیید انستیتو پاستور ایران این کیت ها به تولید رسیده و وارد بازار خواهند شد.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری با بیان اینکه تقریباً یک روز نتیجه تحقیقات انستیتو پاستور معین می شود، تاکید کرد: بخشی از مواد اولیه تولید این کیت های تشخیص سریع کرونا، وارداتی و بخشی داخلی هستند؛ با این سرعتی که نیاز به تولید کیت داریم نمی توان تولیدات را از پایه شروع کرد.

به گفته قانعی، البته که همه تولید کنندگان بخشی را وارد و بخشی را در کشور به تولید می رسانند.

وی با بیان اینکه هر یک از این شرکت ها می توانند روزانه از هزار تا 2 هزار کیت تولید کنند مطرح نمود: در صورت تأیید انستیتو پاستور ایران احتمالاً این شرکت ها بتوانند تا دو هفته آینده تولید خود را تکمیل کنند.

به گفته وی، همه کیت های تولیدی این شرکت ها تست می شوند و سپس توزیع خواهند شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آخرین شرایط تولید کیت تشخیص کرونا توسط دانش بنیان ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین شرایط تولید کیت تشخیص کرونا توسط دانش بنیان ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید