واکسن کرونای ایران-کوبا کم خطر و با اثربخشی بالایی همراه است

به گزارش وبلاگ خوراکی، مدیر پروژه کارآزمایی بالینی واکسن ایران -کوبا گفت: ما این اطمینان را به مردم می دهیم که واکسنی که فاز سوم کارآزمایی بالینی خود را طی می نماید کم خطر و با اثربخشی بالایی همراه است.

واکسن کرونای ایران-کوبا کم خطر و با اثربخشی بالایی همراه است

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ خوراکی، احسان مصطفوی مدیر پروژه کارآزمایی بالینی واکسن ایران -کوبا، عضو هیئت علمی و مدیر روابط عمومی انستیتو پاستور در برنامه دارونامه با بیان اینکه رسالت متخصصان امر، تفکیک اخبار جعلی از مطالب صحیح و اطلاع رسانی به مردم است گفت: رسانه می تواند افراد متخصص واقعی را شناسایی و حرف های آن ها را به جامعه منتقل کند.

وی اضافه نمود: وقتی موضوعی به اهمیت کرونا مطرح می گردد که ابعاد مختلف زندگی بشر را تحت الشعاع قرار می دهد تاثیرپذیری از اخبار کذب و انحرافات نیز بیشتر می گردد و لذا انتظار داریم که حساسیت ها نسبت به این موضوع بیشتر گردد.

مدیر پروژه کارآزمایی بالینی واکسن ایران-کوبا اظهارکرد: اگر قرار باشد که به سازمان های تأییدگر کشورمان هم شک و شبهه داشته باشیم دیگر سنگی روی سنگ بنا نخواهد شد.

*باید بهسازمان غذا و دارواعتماد کنیم

مصطفوی ادامه داد: هر واکسنی که به داخل کشورمان وارد و یا فراوری می گردد مراحل رسمی ارزیابی را سپری می نماید و سازمان و غذا و دارو نیز موظف به آنالیز ترکیبات دارو و نتایج قبلی مطالعات است و با حساسیت خاصی موضوع را دنبال می نماید لذا باید به این مجموعه اعتماد کنیم که واکسنی که تأیید می نماید به صلاح مردم و با در نظر دریافت پروتکل های استاندارد است.

مدیر روابط عمومی انستیتو پاستور با تأکید بر اینکه باید از سازمان ها و دستگاه های نظاره گر و محققان در این حوزه حمایت کنیم گفت: بنده این اطمینان را از طرف انستیتو پاستور به مردم می دهم که واکسنی که فاز سوم کارآزمایی بالینی خود را طی می نماید طبق چارچوب ها بوده و یک واکسن کم خطر و با اثربخشی بالایی همراه است.

مصطفوی با بیان اینکه کار واکسن محافظت از بیماری است گفت: همه واکسن هایی که در جهان فراوری می شوند یک هدف اصلی دارند و آن هم تحریک سلول های سیستم ایمنی فرد تحریک است تا در صورت ورود کرونا به بدن، سیستم ایمنی بتواند پاسخ سریع و شدیدی دهد و فرد مبتلا نگردد.

*کاهش شدید مرگ و میر ناشی از کرونا با واکسن

مدیر پروژه کارآزمایی بالینی واکسن ایران-کوبا اعلام نمود: ادعای بیشتر واکسن های کرونای فراوریشده در جهان این است که از مدل های شدید این بیماری پیشگیری می نمایند و باعث کاهش شدید مرگ و میر می گردد، اما درمورد مدل های خفیف این بیماری جای سوال وجود دارد.

وی با تذکر این نکته که فرد واکسینه شده هم احتمال ابتلا به کرونا را دارد گفت: این موضوع با اینکه فردی واکسن بزند و مبتلا گردد متفاوت است ینی ابتلا به کرونا به خاطر واکسن زدن نیست و بلکه به دلیل عدم محافظت از خود است.

مصطفوی با اشاره به اینکه فاز سوم واکسن ایران-کوبا از دوشنبه هفته گذشته در ایران شروع شده گفت: فاز یک و دو کارآزمایی بالینی این واکسن نوترکیب در کشور کوبا روی هزار نفر مطالعه شده و جمعیت هدفگذاری شده در ایران برای فاز سوم کارآزمایی نیز 24 هزار نفر در هر شهر است.

*واکسن ایران-کوبا کم خطر است

مدیر پروژه کارآزمایی بالینی واکسن ایران-کوبا با بیان اینکه تزریق این واکسن در چند شهر ایران شروع شده اضافه نمود: مطالعات نشان می دهد که این واکسن کم خطر است و فقط در تعداد کمی از افراد عوارض خفیفی گزارش شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "واکسن کرونای ایران-کوبا کم خطر و با اثربخشی بالایی همراه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکسن کرونای ایران-کوبا کم خطر و با اثربخشی بالایی همراه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید