چگونه سیستم ایمنی را در برابر اٌمیکرون مقاوم کنیم؟

به گزارش وبلاگ خوراکی، با شناسایی و توسعه سویه تازه کروناویروس موسوم به امیکرون در بیشتر نقاط دنیا، همیشه توصیه می گردد که افراد سیستم ایمنی بدن خود را به منظور مقابله با این سویه مسری تقویت نمایند.

چگونه سیستم ایمنی را در برابر اٌمیکرون مقاوم کنیم؟

به گزارش وبلاگ خوراکی، در میان افزایش شدید موارد ابتلا به سویه امیکرون در بعضی نقاط دنیا، دریافت واکسن کووید19 و افزایش اثربخشی سیستم ایمنی بدن می توانند راه حلهای مناسبی برای حفاظت از افراد در مقابل ابتلا به این سویه باشند.

داشتن رژیم غذایی مناسب، ورزش کردن، خواب کافی و داشتن سبک زندگی فعال و پویاتر، بدن افراد را برای مقابله با این سویه مسری کروناویروس آماده می نماید.

به گزارش وبلاگ خوراکی به نقل از هندوستان تایمز، در ادامه به چند راه حل ساده برای مقابله با این سویه کروناویروس خواهیم پرداخت.

مصرف به مقدار ویتامین D برای عملکرد سیستم ایمنی، پیشگیری از ابتلا به کووید19 و پس از آن، بهبودی بعد از ابتلا به این بیماری حیاتی است. بنابراین افراد می بایست سطح این ویتامین را در بدن خود بسنجند و به منظور افزایش سطح آن به مقدار کافی نور خورشید دریافت نمایند.

یک خواب خوب شبانه می تواند باعث شادابی بدن و فکر افراد گردد.

ورزش کنید، فعال باشید و خوب غذا بخورید. ورزش کردن در حد اعتدال و فعال بودن از جمله راه حلهای ساده اما در عین حال موثر برای تقویت سیستم ایمنی بدن افراد هستند.

بعلاوه مصرف غذاهای حاوی ویتامین C یا روی (zinc) نیز برای حفظ سلامتی افراد بسیار موثر هستند.

حفظ آرامش با انجام تمرینات تنفسی نیز می تواند باعث افزایش عملکرد سیستم ایمنی افراد گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چگونه سیستم ایمنی را در برابر اٌمیکرون مقاوم کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه سیستم ایمنی را در برابر اٌمیکرون مقاوم کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید