واردات واکسن دستاورد رئیسی یا نتیجه قرارداد راهبردی با چین؟

به گزارش وبلاگ خوراکی، سخنگوی وزارت خارجه امروز واردات گسترده واکسن را در نتیجه قرارداد راهبردی 25 ساله ایران و چین دانست اما ساعتی بعد با انتشار بیانیه ای تیتر رسانه ها را گزینشی ارزیابی کرد او این بار واردات واکسن را دستاورد دولت سیزدهم دانست.

واردات واکسن دستاورد رئیسی یا نتیجه قرارداد راهبردی با چین؟

سعید خطیب زاده سخنگوی وزارت خارجه در سخنان نو خود اظهار کرد: تقریبا بیش از 80 درصد واکسن وارد شده به کشور، از چین و دیگر کشورها، طی نزدیک به دو ماه گذشته و شروع به کار دولت جناب آقای دکتر رئیسی محقق شده است، که در پرتو در اولویت اول و فوری قرار گرفتن واردات واکسن از سوی رئیس جمهور محترم و دولت سیزدهم بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید نمود: رسیدن به سقف 70 درصد واکسیناسیون جامعه طی کمتر از دو ماه، خود برترین گواه از همت و جهادی است که در دولت سیزدهم اجرا شده است.

خطیب زاده رسیدن رقم واردات واکسن تا هفته اول آبان به بیش از 130 میلیون دوز را همت بی نظیر در دولت سیزدهم دانست که در کنار فراوری پرافتخار داخلی، رقم تامین واکسن را بسیار بیش از این خواهد نمود.

سخنگوی وزارت امور خارجه در سرانجام تاکید نمود: دوبرابر شدن سفارش خرید طی هفته های اول روی کار آمدن دولت سیزدهم، پیش بینی و تامین واکسن برای سنین زیر 18 سال، شکسته شدن مکرر رکورد واردات هفتگی و ماهانه، و برداشته شدن محدودیت سنی واکسیناسیون، از جمله تحولات مربوط به واکسن در دولت سیزدهم بود که همه اقشار مردم با چشم خود شاهد آن بوده اند.

گفتنی است که بیش از هشتاد درصد واکسن کرونایی که به کشور وارد شده است، واکسن چینی است.

منبع: فرارو

به "واردات واکسن دستاورد رئیسی یا نتیجه قرارداد راهبردی با چین؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واردات واکسن دستاورد رئیسی یا نتیجه قرارداد راهبردی با چین؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید