آیا داروی ایدز در درمان کرونا موثر است؟

به گزارش وبلاگ خوراکی، پزشکان استفاده از داروی مبارزه با ویروس اچ آی وی ایدز را برای درمان ویروس مرموز کرونا در شهر پکن، پایتخت چین، شروع کردند.

آیا داروی ایدز در درمان کرونا موثر است؟

به گزارش وبلاگ خوراکی به نقل از ایرنا، پزشکان گفته اند کار استفاده از این داروها برای درمان بیماران فعلا در بیمارستان های پکن صورت می گیرد، زیرا داروی مقابله با اچ آی وی در درمان ویروس ناشناخته تاثیر فراوانی دارد.

از شهر هنگ کنگ نیز خبر می رسد درمان بیماران مبتلا به این ویروس با استفاده از داروی مقابله با بیماری مرگبار سارس در سال 2002 و 2003 میلادی آغاز شده است با این وصف هنوز راه و دوای درمان قطعی و واحدی وجود ندارد.

در پکن تا به امروز 51 نفر به ویروس ناشناخته ووهان مبتلا شده اند که 2 نفر درمان شده اند و بیمارستان را ترک نموده اند حال یک نفر هم وخیم گزارش شده است. در میان بیماران پکن 3 نفر پزشک هستند که 2 نفر از آن ها به تازگی از ووهان برگشته اند و دیگری با آنها در ارتباط نزدیک بوده است.

مقام های کمیسیون بهداشت ملی چین اعلام نموده اند شمار مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از 2020 نفر رسیده و با شتاب بیشتری باعث آلودگی و شیوع بیماری شده و باعث فوت 56 نفر دیگر شده است.

گزارش ها حاکی است که به جز منطقه خودمختار تبت در شمال غرب چین این ویروس در همه استان ها و شهرهای چین شایع شده است.

جونگ نانشان، رئیس تیم کارشناسی که دولت مرکزی چین برای درمان بیماری در نظر گرفته است، گفت: قرنطینه فوری بهترین و قاطعانه ترین اقدام برای جلوگیری از شیوع گسترده است تا شمار بیماران بیشتر نشوند.

وی اظهار داشت: درمان بیماران در شهر ووهان، محل اصلی شیوع بیماری در مرکز چین، با تاثیرات قوی انجام می گردد، اما هنوز داروی کاملی برای درمان نیست و برای همین قرنطینه ضروری ترین اقدام است.

در شهر ووهان انتقادها به مسئولان افزایش یافته است و بسیاری در شبکه های اجتماعی واکنش دیرهنگام به ویروس را مطرح نموده اند و خواهان استعفای مسئولان از جمله شهردار شهر ووهان شده اند.

به دستور شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین که شرایط را در سراسر کشو جدی و شدید توصیف نموده، یک تیم مقابله با بحران تشکیل شده است.

بر این اساس مردم باید از تجمعات گسترده خودداری نمایند، تجارت و خرید فروش حیوانات وحشی ممنوع شده و نظارت بر بازار سبزیجات و محصولات کشاورزی افزایش یافته است.

پزشکان چینی نیز با توان هرچه بیشتر در حال کوشش و تحقیق برای ساخت واکسنی برای درمان این ویروس هستند که رفته رفته به ویروس مرگبار تبدیل شده است.

انجمن خدمات گردشگری چین هم در بیانیه ای اظهار داشت که تمامی تورها، گروه های گردشگری و فروش هتل و دیگر خدمات از جمله بلیت هواپیما در سراسر کشور را تا اطلاع ثانوی لغو نموده است.

جانی لو، تحلیلگر هنگ کنگی، می گوید: برگزاری نشست بلندپایه دفتر سیاسی حزب حاکم چین که روز گذشته برگزار گردید، نشان می دهد گسترش ویروس باعث نگرانی بیشتر شده و به یک بحران ملی تبدیل شده است به طوری که دولتمردان و رهبران کشور حاضر شده اند به هر قیمتی جلوی این بحران را بگیرند.

وی اضافه نمود: تشکیل یک تیم بحران در چنین شرایطی و به دستور مقام های بلندپایه نشانه تحت فشار بودن مسئولان چین برای مهار ویروس مرموز است.

منبع: همشهری آنلاین

به "آیا داروی ایدز در درمان کرونا موثر است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا داروی ایدز در درمان کرونا موثر است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید