هشدار وزیر انرژی آمریکا نسبت به عواقب قانون ضداوپک

به گزارش وبلاگ خوراکی، وزیر انرژی آمریکا هشدار داد قانون ضداوپک که در کنگره در دست آنالیز قرار گرفته است، ممکن است با ممانعت از مدیریت عرضه توسط این گروه، به جهش بلندمدت قیمت نفت منجر گردد.

هشدار وزیر انرژی آمریکا نسبت به عواقب قانون ضداوپک

به گزارش وبلاگ خوراکی، ریک پری از نقش اوپک در متعادل کردن عرضه دفاع کرد و لایحه ای که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیش از به قدرت رسیدن مکرراً از آن دفاع نموده بود را مورد انتقاد قرار داد.

کاخ سفید درباره اظهارات اخیر وزیر انرژی این کشور اظهارنظر نکرد و درباره این که آیا ترامپ در صورت تصویب شدن این قانون در کنگره آن را امضا خواهد نمود توضیحی نداد.

کمیته قضائی مجلس نمایندگان آمریکا در هفتم فوریه لایحه نوپک را تصویب کرد و راه را برای رأی دادن به این لایحه در صحن مجلس هموار کرد. لایحه مشابهی که در سنا معرفی شده، هنوز تصویب نشده است.

لایحه های مشابه نوپک در دو دهه گذشته معرفی شده اما راه به جایی نبرده اند. این لایحه که قانون هیچ کارتل تولیدکننده و صادرکننده یا نوپک نام دارد برای نخستین بار در ماه مه گذشته اعلام شد. این لایحه به دولت اجازه خواهد داد شکایت هایی علیه اعضای اوپک برای نقض مقررات ضد انحصارطلبی مطرح کند. این قانون متممی برای قانون ضد انحصارطلبی شرمان در سال 1890 خواهد بود.

ریک پری در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با فاتح بیرول، مدیر آژانس بین المللی انرژی در مقر وزارت انرژی اظهار کرد: تصور می کنم پیش از تصویب قانونی که ممکن است عواقبی داشته باشد محتاط باشیم. بازار دنیای نفت همچنان به مدیریت عرضه احتیاج دارد.

وزیر انرژی آمریکا در پاسخ به این سوال که آیا دولت ترامپ درباره تأثیر قانون جدید سازمان بین المللی دریانوردی که از اول ژانویه سال 2020 به اجرا گذاشته می گردد بر قیمت نفت نگران است، گفت: ترامپ همواره قیمت نفت را زیر نظر دارد.

بر اساس گزارش پلاتس، پری گفت: هدف سیاست انرژی آمریکا، قیمت های باثبات است که برای بازارهای دنیا خوب است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "هشدار وزیر انرژی آمریکا نسبت به عواقب قانون ضداوپک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار وزیر انرژی آمریکا نسبت به عواقب قانون ضداوپک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید