مهمان های برنامه های تلویزیون چند می گیرند؟

به گزارش وبلاگ خوراکی، روزنامه هفت صبح: چهره های مطرح برای حضور در مسابقه ها، برنامه ها و جنگ های شبانه چقدر دستمزد می گیرند؟ گزارش هفت صبح درباره دستمزد بعضی از این چهره ها را بخوانید:

مهمان های برنامه های تلویزیون چند می گیرند؟

بیشتر برنامه ها و مسابقه های تلویزیونی برای بالا بردن میزان جذابیت شان نزد مخاطبان، از بازیگران و ورزشکاران و به عبارتی سلبریتی ها دعوت می نمایند. پیش از اینکه مهمان، روی صندلی برنامه یا جنگ مورد نظر بنشیند، یک سری توافق های اقتصادی اجرا شده است. چون هیچ مهمانی حاضر نیست بدون دریافت دستمزد، یک ربع تا نیم ساعت از وقتش را برای حضور در یک برنامه صرف کند. حالا ساز و کار این دستمزد ها به چه صورت است و هر مهمانی، برای حضور در هر برنامه، چه میزان دستمزد دریافت می نماید؟

توافق اقتصادی برای حضور در برنامه

بلافاصله بعد از تماس مسئول هماهنگی یک برنامه برای دعوت سلبریتی مورد نظر، توافق اقتصادی بین طرفین ایجاد می گردد. این توافق، کاملا نانوشته است و هیچ وقت قراردادی کتبی بین آن ها بسته نمی گردد. میزان دستمزد هر مهمان، با توجه به قدمت برنامه، صندلی مهمان، میزان محبوبیتی که نزد مخاطبان دارد، میزان پرکار بودن او و ... متغیر است. مبلغ دستمزد در هر دوره زمانی تغییر می نماید.

دستمزد سه تا بیست میلیون تومانی

طبق جدیدترین اطلاعاتی که به دستمان رسیده است، حسام منظور که هنوز یک سال هم از بازی اش در سریال بانوی عمارت و معرفی او به مخاطبان تلویزیونی نمی گذرد، در حال حاضر برای حضور در یک برنامه تلویزیونی، 10 تا 15 میلیون دستمزد می گیرد.

داریوش ارجمند، کامبیز دیرباز و پوریا پورسرخ، هرکدام 20 میلیون تومان دستمزد می گیرند تا روی صندلی مهمان در یک برنامه بنشینند. لاله اسکندری، در جدیدترین اطلاعاتی که به دستمان رسیده، برای حضور در یک برنامه، 10 میلیون تومان دستمزد می گیرد. مهران رجبی و مریم امیرجلالی، با دریافت 5 میلیون دستمزد، مهمان برنامه ها می شوند.

دستمزد بازیگرانی مثل سیاوش مفیدی، شهاب عباسی، جواد هاشمی، مجید واشقانی و ... هم رقمی بین 3 تا 5 میلیون تومان است و زهرا سعیدی هم برای اینکه در یک برنامه حاضر گردد مبلغ 3 میلیون تمان دستمزد می گیرد. حالا می توانید خودتان محاسبه کنید که جنگ های شبانه ای که هرشب یکی دو مهمان دعوت می نمایند، چه میزان دستمزد می دهند.

دستمزد فوتبالی ها در شوتبال

ماجرای حضور مهمان ها در مسابقه های تلویزیونی یک مقدار فرق می نماید و رقم دستمزد ها هم یک مقدار متفاوت است. بیایید به صورت موردی، دستمزد حضور برخی فوتبالیست ها در مسابقه شوتبال شبکه نسیم را آنالیز کنیم.

طبق آماری که به دستمان رسیده است، بشار رسن بازیکن پرسپولیس، همام طارق بازیکن استقلال، علی علیپور بازیکن پرسپولیس، گاودین منشا بازیکن استقلال و ... هرکدام برای اینکه در مسابقه شوتبال شرکت نمایند، نفری 10 میلیون تومان دستمزد گرفته اند.

مورد عجیب بیرانوند

البته این رقم برای تمام مهمان ها ثابت نیست. برخی اوقات مهمان ها درخواست هایی دارند که برنامه ها امکان برآورده کردن آن ها را ندارند؛ مثلا علیرضا بیرانوند برای شرکت در مسابقه شوتبال، دستمزد 50 میلیون تومانی درخواست نموده و از آنجایی که برنامه توانایی پرداخت چنین مبلغی را نداشته، نهایتا به برنامه نیامده است. البته رقم دستمزد بیرانوند در برنامه های دیگر متفاوت است.

چون طبق شنیده ها در صورتی که این بازیکن به عنوان مهمان در یک برنامه حاضر گردد، 30 میلیون تومان دستمزد می گیرد؛ یعنی 20 میلیون تومان کمتر از رقمی که به عنوان شرکت نماینده مسابقه دریافت می نماید.

اسپانسر و دیگر هیچ

همه این ها را گفتیم که بدانید حتی ساده ترین و پیش پا افتاده ترین جنگ های شبانه تلویزیونی هم تنها در صورتی می توانند از چهره های شناخته شده دعوت نمایند که اسپانسر داشته باشند. چون در غیر این صورت، هیچ مهمانی حاضر نمی گردد برای یک گپ ساده به این برنامه بیاید.

شاید برای همین هم هست که تازگی ها موج دعوت از مردم معمولی و مهمان های کمتر شناخته شده در برنامه ها به راه افتاده است. چون قطعا حضور مهمان های معمولی هرچقدر هم که خرج روی دست عوامل برنامه بگذارد به اندازه حضور چهره های شناخته شده نیست.

احتمالا الان دیگر برایتان روشن شده است که چرا اخیرا برخی بازیگران، بیشتر از اینکه در فیلم یا سریال، بازی داشته باشند، به عنوان مهمان در برنامه ها ظاهر می شوند. چون به هرحال این مبالغ درحدی است که می توانند با آن ها امورات زندگی شان را بگذرانند.

منبع: برترین ها

به "مهمان های برنامه های تلویزیون چند می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهمان های برنامه های تلویزیون چند می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید