مدیر ارشد سابق اپل: نگران رفتارهای ضد رقابتی این شرکت هستم

به گزارش وبلاگ خوراکی، بلومبرگ مصاحبه جدیدی با یکی از مدیران ارشد سابق اپل داشته که اطلاعات جدیدی درباره قوانین رد یا تأیید برنامه ها در اپ استور را در اختیار گذاشته است.

مدیر ارشد سابق اپل: نگران رفتارهای ضد رقابتی این شرکت هستم

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ خوراکی به نقل از دیلی میل، بلومبرگ یک مصاحبه جدید باPhilip Shoemaker، یکی از مدیران ارشد سابق اپل داشته که اطلاعات جدیدی درباره قوانین رد یا تأیید برنامه ها در اپ استور را در اختیار گذاشته است.

Philip Shoemaker، مسئول بخش تایید برنامه های اپ استور بین سال های 2009 تا 2016 بوده و حقایق جالبی را در این باره روشن کرده است.

این فرد در مصاحبه اش اعلام کرده، اپل مدت هاست از این که برنامه های ساخته شده به دست کمپانی هایی مانند گوگل و فیس بوک جایگزین قابلیت های کلیدی iOS مانند برنامه پیام ها یا تماس شوند واهمه دارد.

به گفته او این ترس دقیقا علت رفتارهای ضد رقابتی اپل بوده و همین موضوع باعث شده این شرکت اجازه ندهد کاربران برنامه های سوم شخص را جایگزین قابلیت های اصلی سیستم عاملش کنند.

مسئول سابق بخش تایید برنامه های اپ استور تأکید می کند: این موضوع واقعا وجود داشت؛ منظورم ترس از این است که یک شرکت مانند گوگل یا فیس بوک یا هر کس دیگر از راه برسد و برنامه های ما را کلا پاک کند.

این فرد قبول دارد که امروزه سیاست های اپل در تایید برنامه ها در اپ استور یا نمایششان جنجال برانگیز شده، خصوصا وقتی این شرکت به بازارهای پر رقابت وارد می شود.

Showmaker طی مقاله ای در وبسایت مدیوم کاملا توضیح داده از نظرش اپل کدام قوانین را باید تغییر دهد. به عقیده او نگرانی شرکت هایی مانند نتفلیکس و اسپاتیفای درباره عدم امکان رقابت عادلانه با اپل کاملا به جاست.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مدیر ارشد سابق اپل: نگران رفتارهای ضد رقابتی این شرکت هستم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر ارشد سابق اپل: نگران رفتارهای ضد رقابتی این شرکت هستم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید