عراقچی: وضعیت تنش آلود منطقه متأثر از سیاست های آمریکاست

به گزارش وبلاگ خوراکی، ایرنا نوشت: معاون سیاسی وزارت امور خارجه با بیان این که وضعیت تنش آلود حال حاضر منطقه خلیج فارس متأثر از سیاست های مداخله جویانه آمریکاست، تاکید کرد: اولویت جمهوری اسلامی ایران تحقق امنیت و ثبات و رونق اقتصادی برای کل منطقه است.

عراقچی: وضعیت تنش آلود منطقه متأثر از سیاست های آمریکاست

کوشتا پریرا مدیر کل سیاسی وزارت امور خارجه پرتغال که به منظور برگزاری دومین نشست مشورت های سیاسی مدیران کل سیاسی وزارت امور خارجه ایران و پرتغال به تهران سفر کرده است، روز سه شنبه با سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه در محل وزارت امور خارجه دیدار و گفت وگو کرد.

عراقچی در این دیدار با اشاره به روابط 500 ساله ایران و پرتغال، از تعاملات فرهنگی و دانشگاهی دو کشور ابراز رضایت کرد و آن را سرمایه ای برای تعمیق مناسبات اجتماعی و مردمی برشمرد.

معاون وزیر امور خارجه با حساس برشمردن مقطع حاضر، بر لزوم فعال سازی سازوکارهای جدی برای تقویت مناسبات دوجانبه فی مابین تاکید کرد.

وی انتظارات تهران از طرف های اروپایی برای مقابله با یکجانبه گرایی آمریکا را تشریح کرد و ضمن از سیاست اروپاییان مبنی بر حفظ برجام بدون پرداخت هرگونه هزینه ای گفت: وضعیت تنش آلود حال حاضر منطقه خلیج فارس متاثر از سیاست های مداخله جویانه آمریکاست و اولویت جمهوری اسلامی ایران تحقق امنیت و ثبات و رونق اقتصادی برای کل منطقه است.

اروپا به دنبال حفظ و تدوام برجام است

کوشتا پریرا مدیرکل سیاسی وزارت خارجه پرتغال نیز در این دیدار با ابراز علاقه مندی کشورش بر تقویت مناسبات دوجانبه با ایران بیان نمود که اروپا به دنبال حفظ و تداوم برجام است و پرتغال با سیاست های اتحادیه اروپا در این جهت همسو است.

در این دیدار دو طرف در خصوص موضوعات دوجانبه، منطقه ای و بین المللی بحث و مصاحبه کردند.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "عراقچی: وضعیت تنش آلود منطقه متأثر از سیاست های آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراقچی: وضعیت تنش آلود منطقه متأثر از سیاست های آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید