سودان، مراسم امضای توافق معارضان و نظامیان یکشنبه برگزار می گردد

به گزارش وبلاگ خوراکی، مراسم امضای رسمی توافق معارضان با شورای نظامی درباره اعلامیه قانون اساسی سودان یکشنبه با حضور نمایندگان کشورهای منطقه ای و بین المللی در خارطوم برگزار می گردد.

سودان، مراسم امضای توافق معارضان و نظامیان یکشنبه برگزار می گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خوراکی، پایان پس ار کش وقوس های فراوان دیشب ائتلاف آزادی و تغییر و شورای نظامی درباره اعلامیه قانون اساسی سودان به توافق کامل دست ییدا کردند. سودانی ها با شنیدن این خبر خرسند شدند و به خیابان ها آمدند.

میانجیگر اتحادیه آفریقا در بحران سودان که نظارت بر روند مذاکرات ائتلاف آزادی و تغییر با شورای نظامی را به عهده دارد، بامداد امروز در یک نشست مطبوعاتی گفت: دو طرف درباره اعلامیه قانون اساسی به توافق کامل دست یافتند و قرار است، نشست های خود را برای برگزاری امضای رسمی این توافقنامه در برابر ملت سودان ادامه دهند.

به گزارش خبرگزاری سودان، محمد حسن ولد لبات اضافه کرد: امضای رسمی این توافقنامه توسط دو طرف یکشنبه عصر با حضور نمایندگان کشورهای دوست سودان، دولت های آفریقایی و غیرآفریقایی در خارطوم انجام خواهد شد.

در همین حال، روزنامه سودان تریبون به نقل از منابع مطلع نوشت: یکی از مهم ترین محورهای اعلامیه قانون اساسی، توافق دو طرف درباره اختصاص 67 درصد کرسی های مجلس به ائتلاف آزادی و تغییر است و 33 درصد باقی مانده این کرسی ها متعلق به احزاب و گروه هایی خواهد بود که از انقلاب حمایت نموده اند. احزاب و گروه های سیاسی هوادار نظام عمرالبشیر هیچ سهم و مشارکتی در مجلس قانونگذاری جدید سودان نخواهتد داشت.

پیشتر شورای نظامی خواستار مشارکت تمام احزاب و گروه های سیاسی سودانی اعم از مخالفان و موافقان نظام عمرالبشیر در مجلس قانونگذاری بود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "سودان، مراسم امضای توافق معارضان و نظامیان یکشنبه برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سودان، مراسم امضای توافق معارضان و نظامیان یکشنبه برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید