سامسونگ مجوز تأمین نمایشگرهای هواوی را دریافت کرد

به گزارش وبلاگ خوراکی، بعد از اینکه دولت ایالات متحده آمریکا دور جدید تحریم های علیه هواوی را عملی کرد، سامسونگ از جمله شرکهایی بود که به ناچار امکان فروش تراشه های حافظه و نمایشگرها را به این شرکت چینی از دست داد. حالا طبق گزارش خبرگزاری رویترز، سامسونگ دیسپلی که زیرمجموعه شرکت سامسونگ و تولیدکننده انواع نمایشگرها محسوب می شود از طرف دولت آمریکا مجوز ادامه همکاری با هواوی در زمینه برخی از تکنولوژی های نمایشگرها را دریافت کرده است.

سامسونگ مجوز تأمین نمایشگرهای هواوی را دریافت کرد

اما از آنجایی که در این گزارش تعیینا به فناوری اولد اشاره ای نشده، هنوز تعیین نیست که آیا سامسونگ می تواند پنل های اولد خود را در اختیار هواوی قرار دهد یا نه. البته باید خاطرنشان کنیم در زمینه قطعات تحریم شده، نمایشگر اهمیت کمتری دارد زیرا شرکت چینی BOE در این زمینه به پیشرفت های چشمگیری دست پیدا کرده و هواوی حداقل در این حوزه با مشکل خاصی روبه رو نمی شود.

بعد از عملی شدن دور جدید تحریم های هواوی، بسیاری از شرکت های مهم از دولت آمریکا درخواست مجوز کرده اند تا بتوانند به همکاری با هواوی ادامه دهند. از جمله شرکت هایی که از طرف دولت آمریکا پیروز به دریافت مجوز شده اند می توانیم به اینتل و AMD اشاره کنیم که می توانند تراشه های خود را برای کامپیوترها و سرورهای هواوی در اختیار این شرکت قرار دهند.

با وجود اینکه از دست دادن هواوی درآمد بخش های تولید نمایشگر و تراشه های حافظه سامسونگ را کاهش داده، اما به لطف همین موضوع فروش گوشی های سامسونگ افزایش پیدا کرده است. در هر صورت باید ببینیم آیا طی روزهای آینده شرکت های بیشتری مجوز همکاری با هواوی را دریافت می کنند یا نه.

  • نگاهی به تبعات دور جدید تحریم های علیه هواوی

منبع: Sam Mobile

منبع: دیجیکالا مگ

به "سامسونگ مجوز تأمین نمایشگرهای هواوی را دریافت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامسونگ مجوز تأمین نمایشگرهای هواوی را دریافت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید