دومین مجسمه آزادی در راه آمریکا

به گزارش وبلاگ خوراکی، ایسنا نوشت: ژورنال دو دیمانش گزارش داد، فرانسه دومین مجسمه آزادی را 135 سال پس از فرستادن اولین مجسمه آزادی، به نشانه تعهد به تقویت روابط فرانسه-آمریکا به ایالات متحده می فرستد.

دومین مجسمه آزادی در راه آمریکا

به نقل از اسپوتنیک، فیلیپ اتین، سفیر فرانسه در آمریکا گفت: این مجسمه نمادی مضاعف از آزادی و هم مهمان نوازی است.

به گزارش روزنامه فرانسوی، این مجسمه 7 ژوئن (17 خرداد) به آمریکا ارسال خواهد شد و دقیقاً همزمان با 4 ژوئیه (13 تیر)، روز استقلال آمریکا، به ایالات متحده خواهد رسید. این مجسمه 10 سال در آمریکا می ماند.

مجسمه تازه بسیار کوچک تر از مجسمه اصلی است و ارتفاع آن 2.83 متر است. این مجسمه از طریق کشتی با پرچم فرانسه، در حامل ویژه ای مجهز به سنسور، به آمریکا سفر می کند. مجسمه آزادی وارد نیویورک خواهد شد و در جزیره الیس نصب می شود، که از آنجا به مجسمه نخست که در جزیره آزادی مستقر است، مشرف خواهد بود. این مجسمه سپس به محل سکونت سفیر فرانسه در واشنگتن منتقل می شود.

اتین گفت: به همسایگان و شهردار واشنگتن اطلاع داده ام که دومین مجسمه آزادی برای همه در خیابان قابل دیدن خواهد بود.

وی افزود مجسمه دوم ادای احترام به همه در دو سوی اقیانوس اطلس است که اجازه ساخت مجسمه آزادی را دادند و کسانی که برای آنچه این مجسمه سمبل آن است، جنگیدند.

فرانسه مجسمه اصلی 93 متری آزادی را در سال 1886 به آمریکا اهدا کرد. تاریخ تصویب اعلام استقلال آمریکا (4 ژوئیه 1776) در جلوی مجسمه حکاکی شده است. این بنا در فهرست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است.

310 310

منبع: خبرآنلاین

به "دومین مجسمه آزادی در راه آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دومین مجسمه آزادی در راه آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید