درخواست ما از تیم ملی فوتسال ایران دروغ است، دوباره احیا شدیم

به گزارش وبلاگ خوراکی، تیم ملی فوتسال ایران روزهای 29 و 30 آذر در دیدارهایی تدارکاتی به مصاف تیم ملی ایتالیا می رود. این بازی ها در شهر سالسوماجوره ترمه برگزار می گردد و فرصت خوبی برای هر دو تیم است تا خودشان را محک بزنند.

درخواست ما از تیم ملی فوتسال ایران دروغ است، دوباره احیا شدیم

ایران بعد از حذف از مرحله یک چهارم نهایی جام دنیای لیتوانی، برای نخستین بار در یک بازی به میدان خواهد رفت و با توجه به سن و سال بالای تیم ملی، تغییراتی در فهرست این تیم ایجاد شده است. از سوی دیگر، ایتالیا که غایب بزرگ جام دنیای 2021 لیتوانی بود، خود را آماده مرحله نهایی مسابقات قهرمانی اروپا می نماید و به این بازی به چشم یک ملاقات تدارکاتی قوی نگاه می نماید.

وبلاگ خوراکی برای بررسی شرایط تیم ملی فوتسال ایتالیا تبادل نظریی را با ماسیمیلیانو بلارته سرمربی این تیم انجام داد. بلارته در این تبادل نظر ضمن تاکید بر احیای دوباره تیم ملی ایتالیا و الهام بخش بودن مسابقات جام دنیای برای این تیم، به ارزیابی شرایط تیم ایران پرداخت و از توانایی بازیکنان ایران تمجید کرد.

وی بعلاوه خبر درخواست ایتالیا از ایران برای حضور با بازیکنان اصلی در این مسابقه را رد و تاکید نمود که این یک خبر جعلی است که صحت ندارد.

مشروح تبادل نظری وبلاگ خوراکی با سرمربی تیم ملی فوتسال ایتالیا در ادامه می آید:

* وبلاگ خوراکی - سئوال نخست من درباره تیم ایتالیا است. خیلی ها از اینکه ایتالیا در جام دنیای لیتوانی غایب بود، ناراحت و متعجب بودند. می توانید ابتدا درباره غیبت در جام دنیای صحبت کنید؟ در این مدت چه اقداماتی انجام دادید؟

- ماسیمیلیانو بلارته: بعد از آنکه ایتالیا جام دنیای را از دست داد، من این تیم را انتخاب کردم. سعی کردیم از همان لحظه، سفر تازهی را آغاز کنیم؛ کوشش برای بازسازی و بازنگری در فهرست، جوانتر کردن آن و دادن نفس تازه به تیم. جام دنیای لیتوانی باید در این لحظه برای ما الهام بخش باشد، زمانی که همه چیز را دوباره آغاز می کنیم. تقریبا 20 سال پیش، زمانی که اولین جام اروپایی خود را می بردیم، پرتغال حتی از مرحله گروهی صعود نکرد. بعد از 20 سال آنها قهرمان اروپا و قهرمان دنیا شدند.

* هنگامی که جام دنیای برگزار می شد، می دانستید با ایران بازی دارید؛ درست است؟

- بله؛ همینطور است.

ماسیمیلیانو بلارته

* بنابراین آیا بازی های ایران را بیشتر مورد توجه قرار دادید؟ منظورم این است که آیا ایران را در همان زمان برای دو بازی محبت آمیز بررسی کردید؟

- من بازی های ایران را زیر نظر داشتم نه به خاطر که می دانستم با آنها بازی داریم بلکه به خاطر ایده ام مبنی بر کوشش برای بهبود بازیکنانم برای کوشش در جهت کسب پیروزی. بدون شک تماشای بازی های ایران به علت داشتن بازیکنان با استعداد و سابقه شگفت انگیزش در فوتسال دنیا، خوب است.

* نظرتان درباره تیم ایران چیست؟ فکر می کنید بزرگترین مشکل این تیم در جام دنیای چه بود؟

- ایران مثل همواره تیم قدرتمندی دارد؛ با سابقه و قدمت قوی. شاید مشکل ایران در طول جام دنیای، خود مسابقات بود. سطح مسابقات خیلی بالا بود و بنابراین مشکل تمام تیم ها هم بزرگتر بود.

* تیم شما به چه میزان جوان شده است؟ آیا با این جوانگرایی می توانید قهرمان اروپا شوید و یا برای جام دنیای 2024 برنامه دارید؟

- ما میانگین سنی تیم را دو سال کم کردیم! این گام اولیه خوبی است. طبیعتا ما به بازیکنان باتجربه تری برای پیشتازی در گروه و رسیدن به اهدافمان احتیاج داریم. می خواهیم کارها را به خوبی انجام بدهیم. از این طریق ما شانس بیشتری برای رسیدن به نتایج خوب داریم.

* در حال حاضر میانگین سنی تیم شما چند سال است و برای بازی با ایران چند بازیکن باتجربه و قدیمی در اختیار دارید؟

- میانگین سنی ما 27.3 سال است؛ کمی کمتر یا بیشتر. مثل همواره ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه را داریم و این استاندارد ایتالیا در مسابقات پیش روی قهرمانی اروپا خواهد بود.

بلارته در جمع بازیکنان ایتالیا

* فهرست تیم ملی ایران هم اعلام شد. چند بازیکن از جام دنیای مثل حسن زاده، سپهر محمدی، نعمتیان، رفیعی پور و ... در فهرست هستند. خیلی از بازیکنان هم جوانتر هستند. آیا این درست است که ایتالیا درخواست نموده است ایران با تیم اصلی خود بازی کند؟

- این یک خبر جعلی و دروغ است. هیچ معنایی ندارد. علتی برای ساخت این چنین خبری وجود ندارد.

* این یعنی اینکه برای شما تفاوتی نمی نماید ایران با بازیکنان اصلی خود به ایتالیا بیاید یا با بازیکنان جوان؟

- این به معنای این است که من می خواهم دو بازی محبت آمیز با ایران انجام بدهم. من می توانم بازیکنانی را انتخاب کنم که برای این لحظه، هدف و شرایط برترین هستند. ایران هم می تواند این کار را انجام بدهد.

* از بازیکنان ایران تا چه میزان شناخت دارید؟ احتمالا حسین طیبی هم برای بازی با ایتالیا به اردوی ایران دعوت گردد؛ کسی که اخیرا یک گل زیبا در لیگ قهرمانان اروپا به ثمر رساند.

- من عاشق بازی های زیبا هستم و گل طیبی با تیم بنفیکا چیزی است که به خوبی زیبایی فوتسال را شرح می دهد. مردم ایتالیا هم عاشق بازی زیبا هستند و مطمئنا حتی برای قدردانی از طیبی هم که شده است -برای بازی با ایران- به سالن خواهند آمد.

* مسابقات قهرمانی اروپا فرصت خوبی برای زنده کردن اعتبار فوتسال ایتالیا است. فکر می کنید در این مسابقات قهرمان می شوید؟

- قدمت و سابقه فوتسال ایتالیا با صعود به مرحله نهایی مسابقات قهرمانی اروپا دوباره زنده شد. احیا شد چون قادر بود به فوتسال ایتالیا اشتیاق ببخشد. بحث برد و باخت نیست. ما درباره دوباره زنده شدن صحبت می کنیم و این لزوما با نتیجه به دست نمی آید. نتایج بعد از احیا شدن به دست خواهند آمد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "درخواست ما از تیم ملی فوتسال ایران دروغ است، دوباره احیا شدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست ما از تیم ملی فوتسال ایران دروغ است، دوباره احیا شدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید