جاستین ترودو: ایران در قبال حادثه هواپیمای اوکراینی پاسخ گو باشد

به گزارش وبلاگ خوراکی، نخست وزیر کانادا با اشاره به حادثه هواپیمای اوکراینی در توییتی گفت که این کشور از تدابیر لازم برای اجرای عدالت استفاده خواهد نمود.

جاستین ترودو: ایران در قبال حادثه هواپیمای اوکراینی پاسخ گو باشد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ خوراکی، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا روز پنج شنبه در توییتی نوشت: خانواده و عزیزان قربانیان پرواز PS752 لیاقت دریافت پاسخ دارند و ما از تمام تدابیر لازم برای اجرای عدالت استفاده خواهیم کرد.

وی در ادامه با ادعای اینکه مقامات نظامی ایران مسئول حادثه برای هواپیمای اوکراینی هستند، در توییت دیگری نوشت: ایران باید پاسخ هایی به عزیزان قربانیان و دنیا ارائه دهد. کانادا کوشش می نماید به طور کامل برای ساقط کردن هواپیما و آسیبی که ایران به خانواده ها و قربانیان زده تاوان بگیرد و خواستار جوابگویی کامل در بستر های بین المللی است.

محسن بهاروند معاون حقوقی وزارت امور خارجه کشورمان در واکنش به دولت کانادا در واکنش به ادعا های دولت کانادا از جمله تهدید نخست وزیر این کشور در مورد ارجاع این پرونده به دیوان بین المللی دادگستری گفته بود: این اظهارات ناپخته بیش از آنکه مبنایی در دنیای واقعی صنعت هوانوردی داشته باشد، به دلیل فشار هایی گفته می شوند که در واقع خود سیاستمداران کانادایی منشا آن هستند. آن ها انتظار داشتند از این جریان برای خود موقعیتی در افکار عمومی ایجاد نمایند که البته نتوانستند. شخصا هیچ نگرانی از این تهدیدات بی مبنا ندارم. ایران تعهدات خود را مطابق حقوق بین الملل انجام داده و در ادامه نیز در زمان بندی های خود و بتدریج در حال پیگیری و اجرای آن میباشد.

معاون حقوقی وزارت خارجه اضافه کرد: به اندازه کافی از تخصص و اسناد و شواهد برخوردار هستیم که بتوانیم در هر مرجعی به راحتی و به صورت کاملا مستدل و قانونی روشنگری های لازم را انجام دهیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "جاستین ترودو: ایران در قبال حادثه هواپیمای اوکراینی پاسخ گو باشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جاستین ترودو: ایران در قبال حادثه هواپیمای اوکراینی پاسخ گو باشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید