بهای جهانی نفت اندکی کاهش یافت

به گزارش وبلاگ خوراکی، خبرنگاران؛ در انتها معاملات روز سه شنبه، 26 شهریور (17 سپتامبر) در بازار نفتی آسیا، بهای نفت خام از نوع برنت دو دهم درصد نسبت به قیمت روز گذشته کاهش یافت و به 68.63 دلار رسید.

بهای جهانی نفت اندکی کاهش یافت

به گزارش وبلاگ خوراکی، قبل از بسته شدن بازار، بهای نفت بیش از 2درصد کاهش یافته بود اما مجددا بالا رفت. بهای نفت در روز گذشته برای مدتی حدود 20 درصد افزایش یافت و با وجود کاهش نسبی، در انتها معاملات روز گذشته با 15 درصد افزایش نسبت به بهای روز آدینه، همچنان در بالاترین قیمت از ماه دسامبر سال گذشته معامله شد.

روز گذشته بهای نفت خام در بازار جهانی در واکنش به حمله به تاسیسات نفتی عربستان سعودی 15 درصد نسبت به بهای آن در روز آدینه گذشته افزایش یافته بود. عربستان سعودی گفته است که حمله به تاسیسات نفتی وابسته به شرکت دولتی آرامکو در دو منطقه بقیق و خریص باعث شده است تا ظرفیت صادراتی آن کشور به طور موقت تا 5 میلیون بشکه کاهش داشته باشد. این میزان حدود 5 درصد کل فراوری جهانی نفت بوده و در نتیجه، تاثیر آن بر بهای نفت خام خارج از انتظار نبوده است.

هنوز معین نیست که عربستان سعودی دقیقا چه زمانی خواهد توانست فراوری و صادرات نفت از این مراکز اصلی را از سر بگیرد. روز گذشته امیر عبدالعزیز بن سلمان، وزیر نفت سعودی، در یک نشست خبری کاهش قابل توجه در فراوری و صادرات نفت این کشور را مورد تایید قرار داد اما از معین زمان معینی برای بازگشت اوضاع به شرایط عادی خودداری ورزید. بعضی کارشناسان احتمال تا یک هفته توقف در عرضه نفت عربستان را محتمل دانسته اند هر چند بعضی دیگر مدتی طولانی تر را برای بازگشت کامل فراوری به سطح قبل از حملات را پیش بینی نموده اند.

منبع: اقتصادنیوز

به "بهای جهانی نفت اندکی کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهای جهانی نفت اندکی کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید