بحران کرونا برای تالار هنر ، احتمال تعطیلی تا انتها سال

به گزارش وبلاگ خوراکی، مدیر تالار هنر اعلام کرد حساسیت روی این سالن تئاتری در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا با توجه به اینکه جامعه هدف سالن بچه ها و خانواده ها هستند، بسیار بیشتر از سالن های دیگر است.

بحران کرونا برای تالار هنر ، احتمال تعطیلی تا انتها سال

به گزارش وبلاگ خوراکی به نقل از مهر، حسین مؤذن مدیر تالار هنر درباره شرایط این سالن نمایشی در شرایط بحرانی پیش آمده توسط ویروس کرونا با توجه به اینکه مخاطبان آثار آن بچه ها و خانواده ها هستند، گفت: برنامه های قبلی تالار هنر طبق پیش بینی انجام شده در حال اجرا بودند تا زمانی که مشکل شیوع ویروس کرونا پیش آمد. این مشکل هم برای جامعه هدف ما که بچه ها و خانواده ها هستند و هم برای هنرمندانی که زحمت کشیده و زمان و هزینه برای تولید و اجرای اثر صرف کرده اند، پیش آمده است.

وی ادامه داد: ما برنامه ریزی اجراهای سال 99 تالار هنر را هم انجام داده و جدول اجرایی سال آینده را هم بسته بودیم. با توجه به مشکل پیش آمده و طبق آخرین اطلاعیه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مبنی بر تعطیلی سالن های تئاتر تا 16 اسفند، در انتظار هستیم تا شرایط تمدید یا لغو تعطیلی ها تعیین شود. اگر تعطیلی تمدید نشود با رعایت کامل اصول بهداشتی، اجراهای خود را از سر خواهیم گرفت. اگر هم تعطیلی تمدید شود، اجازه نخواهیم داد تا حق هنرمندان و گروه هایی که آثارشان در تالار هنر روی صحنه بود، تضییع شود.

مؤذن با بیان اینکه برای حل شرایط پیش آمده چاره اندیشی خواهد شد، اظهار کرد: اگر تعطیلی تمدید شود، با تعامل با کارگردان هایی که در سال 99 نوبت اجرایی دارند برنامه ریزی خواهیم کرد تا 2 اجرایی که در سال جاری در تالار هنر روی صحنه بودند و به دلیل شیوع کرونا اجراهای شان متوقف شد، در سال آینده به اجرای خود ادامه دهند.

وی یادآور شد: ما در انتظار اطلاعیه وزارت فرهنگ و ارشاد درباره تمدید یا لغو تعطیلی ها برای تصمیم گیری هستیم و در هر صورت قطعا به گونه ای برنامه ریزی می کنیم که گروه ها متضرر نشوند. البته باید به این مهم توجه کنیم که کوچکترین تغییری باعث تغییر کل برنامه های اجرا در سال 99 می شود.

مدیر تالار هنر درباره این پرسش که اگر هم تعطیلی سالن ها تمدید نشود باز هم خانواده ها حاضر نخواهند بود فرزندانشان را در روزهای باقیمانده سال برای تماشای تئاتر به سالن بیاورند و با توجه به این موضوع آیا بهتر نیست اجراهای تالار هنر در روزهای باقیمانده سال جاری به طور کل متوقف و از فروردین ماه از سر گرفته شوند؟ تأکید کرد: این فرضیه ای که مطرح می کنید، فرضیه ای قوی است و می تواند به واقعیت تبدیل شود. ما منتظریم تا شرایط تمدید یا لغو تعطیلی تعیین شود. اگر فرض را بر این بگذاریم که وزارت ارشاد تعطیلی را لغو کند هم ما ریزش زیاد مخاطب خواهیم داشت.

مؤذن در ادامه سخنان خود اعلام نمود: اگر تعطیلی تمدید نشود، باید از اداره کل هنرهای نمایشی برای تالار هنر یک اجازه خاص بگیریم تا در شرایط فعلی و با توجه به حساسیت دوچندانی که این سالن نمایشی به دلیل حضور بچه ها و خانواده ها در آن دارد، روزهای باقیمانده سال 98 را هم تعطیل کنیم. حتی موضوع ضدعفونی و موارد بهداشتی در تالار هنر برای از سرگیری اجراها در سال 99 هم باید با حساسیت بیشتری انجام شود.

وی در پایان شرح داد: گزینه محتمل این است که تالار هنر تا پایان سال تعطیل شود زیرا حساسیت روی تالار هنر دوچندان است ولی باید در انتظار باشیم تا اطلاعیه جدید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر شود و بر اساس آن تصمیم گیری و برنامه ریزی کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "بحران کرونا برای تالار هنر ، احتمال تعطیلی تا انتها سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران کرونا برای تالار هنر ، احتمال تعطیلی تا انتها سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید