اطلاعیه وزارت خارجه درباره سخنان محسن رضایی

به گزارش وبلاگ خوراکی، روابط عمومی وزارت امور خارجه در اطلاعیه ای با تاکید بر اینکه اظهارات محسن رضایی درباره کمک های ایران به مبارزه با تروریسم در سوریه و عراق دیدگاه شخصی او بوده اظهار داشت: ایران با درک خطر تروریسم برای منطقه و بنا به درخواست دولت های عراق و سوریه برای مبارزه با داعش حضور یافت.

اطلاعیه وزارت خارجه درباره سخنان محسن رضایی

روابط عمومی وزارت امور خارجه در اطلاعیه ای با اشاره به اظهارات محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در یک گفت و گوی رسانه ای در خصوص عراق و سوریه گفت: آنچه گفته شده است دیدگاه شخصی مصاحبه شونده بوده و با نگاه جمهوری اسلامی ایران فاصله دارد و ایران در همه موارد و مقاطع بر اساس اصل برادری به کمک دولت های عراق و سوریه شتافت که جلوه شاخص آن را در مشاخصه با داعش می توان دید.

اطلاعیه روابط عمومی وزارت امور خارجه در ادامه افزوده است: ایران با درک خطر تروریسم بر منطقه و بنا به درخواست دولت عراق و سوریه برای مشاخصه با داعش حضور پیدا کرد.

محسن رضایی در گفت و گویی که با فایننشال تایمز داشته گفته است. ما از ملت های منطقه که با تجاوز روبرو هستند، دفاع خواهیم کرد به شرطی که از ما بخواهند به آن ها کمک کنیم. ما برقراری صلح و امنیت در منطقه را از وظایف خود می دانیم. هرچه منطقه ناامن باشد، خسارات وارده به تجارت ما نیز بیشتر خواهد بود. این کمک ها در چارچوب منافع ملی ایران خواهد بود.

وی گفته است: از این به بعد، هر یک ریال که به هرکسی بدهیم، یک ریال را ادعا خواهیم کرد، زیرا اقتصاد برای ما بسیار مهم است. هیچ دلیلی وجود ندارد که ما به امنیت عراق و سوریه کمک کنیم و سپس ببینیم که سایر کشور ها از مزایای اقتصادی بهره مند می شوند.

سخنان رضایی در گفت و گو با فایننشنال تایمز درباره برجام و گفت و گو با آمریکا نیز در روزهای گذشته خبرساز شده بود و با نقدها زیادی هم را بود.

منبع: فرارو

به "اطلاعیه وزارت خارجه درباره سخنان محسن رضایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطلاعیه وزارت خارجه درباره سخنان محسن رضایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید