استعفای سفیر انگلیس در آمریکا

به گزارش وبلاگ خوراکی، سفیر انگلیس در آمریکا خاطرنشان کرد از سمت خود استعفا نموده است.

استعفای سفیر انگلیس در آمریکا

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، پس از افشای اینکه کیم داروک، سفیر انگلیس درآمریکا دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور را بی کفایت و بی منطق خواند مناقشه ای دیپلماتیک میان آمریکا و انگلیس در گرفت که به مجادله لفظی میان دو طرف منتهی شد.

امروز چهارشنبه کیم داروک خاطرنشان کرد که از مقام خود به عنوان سفیر انگلیس در آمریکا استعفا می دهد.

در همین حال سایمون مک دونالد، رئیس سرویس دیپلماتیک وزارت خارجه انگلیس استعفای کیم داروک، سفیر انگلیس در آمریکا را پذیرفت.

گاردین به نقل از مک دونالد نوشت: در پاسخ به نامه استعفای داروک و از جانب سرویس دیپلماتیک با تاسف عمیق شخصی، استعفای وی را می پذیریم.

وی در ادامه گفت: نخست وزیر، وزیر خارجه و تمامی اعضای دولت در کنار شما ایستاده اند. ما هدف یک افشا شرورانه اطلاعات قرار گرفته ایم، شما فقط کار خود را انجام داده اید. من درک می کنم که شما می خواهید این فشار را از روی خانواده و همکارانتان در سفارت بردارید. از اینکه به دیگران بیشتر از خودتان فکر می کنید از شما تقدیر می کنم.

روزنامه گاردین نوشته است، در متن استعفانامه داروک آمده است: از زمان درز اسناد رسمی از سفارت انگلیس در آمریکا حرف و حدیث های زیادی درباره پست من و ادامه حضور من به عنوان سفیر مطرح شده است. من به این سخنان پایان می دهم. شرایط کنونی ایفای نقشم را آن طور که دوست دارم غیر ممکن می سازد.

ترزای می، نخست وزیر انگلیس نیز که در مجلس عوام سخنرانی می کرد، در واکنش به این استعفا، داروک را به خاطر یک عمر خدمت به انگلیس مورد تقدیر قرار داد و گفت: ما به این مرد بسیار مدیونیم و امیدوارم که مجلس از ارزشها و اصول ما به خصوص زمانی که تحت فشار قرار می گیرد، دفاع کند.

جرمی کوربین، رهبر اپوزیسیون از حزب کارگر نیز شیوه برخورد با سفیر را فراتر از ناعادلانه و غلط خواند و گفت: این فرد خدمات خوب و قابل ستایشی داشته است. تمامی مجلس باید با تاسف این فرد که مجبور به استعفا شده است، شریک باشند.

چند روز پیش ایمیل های سفیر بریتانیا در واشنگتن لو رفت که در آن دولت دونالد ترامپ را بی منطق، متزلزل و ناکارآمد توصیف نموده بود.

در پی انتشار محتوای بعضی از از ای میل ها، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا با تشدید حمله به سفیر انگلیس در واشنگتن گفت که دیگر با او کار نخواهد کرد.

او در یک رشته توییت در روز دوشنبه گفت که سر کیم داروک در آمریکا فردی مورد علاقه نیست.

در یکی از پیام های ارسال شده در ماه گذشته سفیر مستعفی انگلیس در آمریکا، سیاست های آمریکا درخصوص ایران را غیرمنسجم و سردرگم معرفی نموده بود.

ترامپ همچنین کیم داروک را فردی بسیار نادان توصیف نموده و شیوه مدیرت ترزا می درباره بریگزیت را هم فاجعه بار و احمقانه خواند.

ترامپ پیشتر نیز در واکنشی به نشت این ایمیل ها گفته بود که ما هوادار سفت و سخت این شخص نیستیم و او به خوبی به بریتانیا خدمت ننموده است.

جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس در خصوص این نوشته ها گفته بود که آنها بیان کننده نظرات شخصی سفیر بوده و نه نظرات دولت بریتانیا.

هانت که در کوشش است تا رهبر حزب محافظه کار و نخست وزیر بعدی انگلیس گردد تاکید نمود، این وظیفه سفیر است که نظرات صادقانه اش را به دولت اعلام کند، اما این نظرات در نگاه دولت تاثیری نداشته اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "استعفای سفیر انگلیس در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استعفای سفیر انگلیس در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید