اخباری از احتمال احیای روابط عربستان و سوریه

به گزارش وبلاگ خوراکی، به دنبال احیای روابط نظام سوریه و چند کشور عربی در انتها 2018، هم اکنون اخباری مبنی بر نزدیک شدن ریاض و دمشق به عادی سازی روابط منتشر شده است.

اخباری از احتمال احیای روابط عربستان و سوریه

در چارچوب احیای روابط چند کشور عربی با نظام بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه در انتها 2018، درحال حاضر اخباری از نزدیک شدن ریاض و دمشق به عادی سازی روابط شان منتشر شده است تا نظام سوریه بار دیگر صلاحیت منطقه ای و بین المللی خود را باز یابد اما این مسأله تا بدین لحظه عملی نشده است.

پایگاه الخلیج اونلاین آورده است: اما شاید اکنون زمان آن فرا رسیده باشد، چراکه کاربر توییتری معروف عربستان به نام مجتهد 31 اوت گذشته با انتشار توییتی از تحولات شگفت انگیز در روابط محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان با نظام بشار اسد پرده برداشت.

مجتهد که به انتشار اسرار خاندان سلطنتی عربستان معروف است، در این توییت نوشت: محمد بن سلمان به وزارت امور خارجه این کشور درباره فراهم نمودن زمینه های لازم برای بازگشت سفیر سعودی به دمشق در مدت چند هفته آینده دستور داده است.

همچنین وی به دیگر وزارتخانه های ذی ربط در زمینه ایجاد طرحی برای بازگرداندن روابط تجاری و اقتصادی با سوریه دستور داده است.

محمد بن سلمان پیشتر نیز در گفت وگو با مجله تایمز آمریکا درباره سرنوشت بشار اسد تأکید کرده بود که بعید است وی قدرت را ترک کند. بنابراین برای او بهتر است که یک نظام قوی در سوریه باشد و این مسأله برای روسیه نیز مثبت خواهد بود.

ولیعهد عربستان گفت: بشار می ماند اما من معتقدم اینکه ایرانیان هرکاری که بخواهند انجام دهند به نفع بشار نیست.

روزنامه رأی الیوم نیز در ماه ژانویه با انتشار خبری در این باره نوشت که عربستان سعودی به مخالفان سوری اعلام کرده که پرچم های خود را از تمامی مناطق عربستان بردارند و پرچم های نظام سوریه را در محل این پرچم ها قرار دهند.

در این راستا دوره اخیر شاهد متوقف شدن نقدها دائمی عربستان از نظام سوریه، ممانعت از جمع آوری کمک ها برای گروه های مخالف سوری و بلوکه حساب های بانکی چهره های مخالفان سوریه در عربستان بوده ایم. ، ایسنا

منبع: ایران آنلاین

به "اخباری از احتمال احیای روابط عربستان و سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخباری از احتمال احیای روابط عربستان و سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید