27 نفر در ارتباط با کودتای نافرجام 2016 ترکیه دستگیر شدند

به گزارش وبلاگ خوراکی، در ادامه عملیات نیروهای امنیتی ترکیه بری بازداشت عوامل مرتبط با کودتای نافرجام 2016 این کشور، 27 فرد مظنون به داشتن ارتباط با فتح الله گولن دستگیر شدند.

27 نفر در ارتباط با کودتای نافرجام 2016 ترکیه دستگیر شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خوراکی، ترکیه روز گذشته (شنبه)، 27 فرد مظنون به داشتن ارتباط با فتح الله گولن، گروهی که بنا به گفته آنکارا پشت پرده کودتای نافرجام 2016 ترکیه بوده است، را دستگیر کرد.

روزنامه ینی شفق ترکیه گزارش کرد، عملیات نیروهای امنیتی در 6 استان ترکیه به دستگیری 27 فرد مظنون منجر شد که ظاهراً با گولن همکاری داشتند و بنا به گفته منابع مطلع، مظنونین دستگیر شده قصد فرار به خارج از ترکیه به وسیله رودخانه مریچ را داشتند.

طبق این گزارش، آنکارا معتقد است که گولن که چهره مخالف رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه است و هم اکنون در آمریکا به سر می برد، پشت پرده کودتای 15 ژوئیه 2016 بوده است که در نتیجه آن 251 نفر جان خود را از دست دادند و بیش از دو هزار و 200 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

این در حالی است که گولن این اتهام وارده را رد و اعلام نموده که کودتای اخیر در ترکیه ساخته و پرداخته دولت ترکیه و به نوعی ساختگی است.

روز 15 ژوئیه سال 2016، کودتایی در ترکیه صورت گرفت اما یک روز بعد، کودتا سرکوب شد. به دنبال وقوع این کودتای نافرجام، بیش از 40 هزار نفر از زمان کودتا که با هدف سرنگونی دولت ترکیه اجرا شده بود، دستگیر شدند.

دولت ترکیه اعلام نموده است که به واسطه اهمیت تهدیداتی که ترکیه با آن روبرو است، انجام اقدامات امنیتی لازم است و متعهد شده است که شبکه گولن را در این کشور از بین ببرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "27 نفر در ارتباط با کودتای نافرجام 2016 ترکیه دستگیر شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "27 نفر در ارتباط با کودتای نافرجام 2016 ترکیه دستگیر شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید