پوتین درباره تفاهم نامه سوچی با شورای امنیت روسیه گفت وگو کرد

به گزارش وبلاگ خوراکی، رئیس جمهور روسیه جلسه ای را با اعضای دائم شورای امنیت این کشور برگزار کرد و در این جلسه درباره اجرای تفاهم نامه سوچی بحث و گفت وگو کرد.

پوتین درباره تفاهم نامه سوچی با شورای امنیت روسیه گفت وگو کرد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خوراکی، دیمیتری پسکوف سخنگوی کرملین به وبلاگ خوراکی گفت، ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه با اعضای دائم شورای امنیت این کشور درباره اجرای تفاهم نامه سوریه که در روز 22 اکتبر (30 مهر) مورد توافق مسکو و آنکارا نهاده شد، گفت وگو کرد.

خبرگزاری روسی تاس به نقل از پسکوف نوشت: رئیس جمهور روسیه با اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل جلسه ای را برگزار کرد. در طول این جلسه، مجموعه ای از مسائل داخلی مورد بحث و آنالیز نهاده شد. رئیس جمهور همچنین اطلاعات لازم را درباره محتوای تماس های متعدد خود در حاشیه اجلاس سران آفریقا- روسیه، به شرکت نمایندگان در این جلسه ارائه کرد. همچنین (شرکت نمایندگان در این جلسه) درباره جزئیات اجرای تفاهم نامه ای پیرامون وضعیت سوریه که مورد توافق روسیه و ترکیه بود، گفتگو کردند.

ارتش ترکیه 9 اکتبر (17 مهر) عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف تسلط بر مناطق تحت نفوذ شبه نظامیان کرد سوریه آغاز کرد.این عملیات پس از آن آغاز شد که آمریکا نظامیان خود را از این منطقه خارج کرد.

روز سه شنبه، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه و ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه جلسه تاریخی را در سوچی برگزار کردند. سپس آنکارا و مسکو به توافقی دست یافتندکه طبق آن شبه نظامیان ی پ گ در طول 150 ساعت، 30 کیلومتر از مرز ترکیه و سوریه عقب نشینی می نمایند و نیروهای امنیتی ترکیه و روسیه گشت زنی های مشترکی را در این منطقه انجام می دهند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پوتین درباره تفاهم نامه سوچی با شورای امنیت روسیه گفت وگو کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پوتین درباره تفاهم نامه سوچی با شورای امنیت روسیه گفت وگو کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید