گوترش: عامل بازدارنده جنگ هسته ای در دنیا از بین رفت

به گزارش وبلاگ خوراکی به نقل از تلویزیون سی سی تی وی، آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد در سخنانی به خاتمه یافتن پیمان منع فراوری موشک های هسته ای میان بُرد (INF) میان آمریکا و روسیه واکنش نشان داد.

گوترش: عامل بازدارنده جنگ هسته ای در دنیا از بین رفت

به دنبال اعلام این خبر در رسانه ها، دبیرکل سازمان ملل متحد به میان وبلاگ خوراکی آمد و در این خصوص در سخنانی گفت: پیمان منع فراوری موشک های هسته ای میان بُرد توافقی مهم بوده و به ثبات اروپا و سرانجام جنگ سرد یاری کرد.

آنتونیو گوترش ادامه داد: وقتی این پیمان از فردا منقضی گردد، عامل بازدارنده و ارزشمند جنگ هسته ای در دنیا هم از بین می رود. این امر موجب تشدید تهدیداتی می گردد که از ناحیه موشک های بالستیک ایجاد می شوند.

لازم به ذکر است، به دنبال اعلام رسمی خروج واشنگتن از پیمان منع فراوری موشک های هسته ای میان برد با مسکو، وزارت خارجه روسیه نیز در بیانیه ای از اقدام مشابه در این خصوص اطلاع داد.

در بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه روسیه در این خصوص آمده بود: امروز دوم آگوست سال 2019 میلادی، معاهده میان اتحادیه جمهوری های سوسیالیستی شوروی و ایالات متحده آمریکا در زمینه منع فراوری موشک های هسته ای میان بُرد به دلیل اقدام واشنگتن سرانجام می یابد.

آمریکا ساعاتی پیش رسماً از پیمان منع فراوری موشک های هسته ای میان برد (INF) با روسیه خارج شد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "گوترش: عامل بازدارنده جنگ هسته ای در دنیا از بین رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوترش: عامل بازدارنده جنگ هسته ای در دنیا از بین رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید