واکنش کرملین به پیشنهاد رئیس جمهوری اوکراین درباره کِریمه

به گزارش وبلاگ خوراکی، سخنگوی کرملین در پاسخ به نظریه رئیس جمهوری اوکراین درباره بررسی شرایط پیرامون شبه جزیره کریمه در مذاکرات سه جانبه روسیه-اوکراین-آمریکا، تأکید کرد که بررسی شرایط کریمه در هر ترکیبی غیرممکن است.

واکنش کرملین به پیشنهاد رئیس جمهوری اوکراین درباره کِریمه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خوراکی به نقل از خبرگزاری تاس، دمیتری پسکوف سخنگوی دفتر ریاست جمهوری روسیه در تفسیر نظریه مطرح شده از سوی ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین در این باره که شرایط پیرامون شبه جزیره کریمه می تواند در چارچوب مذاکراتی سه جانبه بین روسیه،اوکراین و آمریکا بررسی شود، تاکید کرد، همانطور که بارها از سوی مقامات مسکو اعلام شده، بررسی شرایط کریمه با کی یف غیرممکن است.

پسکوف گفت: در رابطه با این نظریه، کرملین هیچ واکنشی نشان نمی دهد، برای اینکه بررسی شرایط کریمه غیرممکن است و این موضع گیری بارها و در سطوح مختلف اعلام شده است.

سخنگوی کرملین در پاسخ به این سئوال که اگر زلنسکی در جریان دیدار دوجانبه خود با ولادیمیر پوتین در حاشیه نشست سران گروه نرماندی چنین مسئله ای را مطرح کند، واکنش رئیس جمهوری روسیه چه خواهد بود؟ اضافه نمود: مسلماً پاسخ ولادیمیر پوتین به چنین سئوالی، مانند برخورد همیشگی رئیس جمهور با چنین مسائلی، شفاف، قاطع، سازنده و کاملاً جامع خواهد بود.

پسکوف درباره این مسئله که واکنش پوتین به بررسی احتمالی مسئله تعلق شبه جزیره کریمه در نشست سران گروه نرماندی نیز یادآور شد: واکنش رئیس جمهوری روسیه به این مسئله به این بستگی ندارد که این موضوع در چه نشست، به چه شکل و در چه ترکیبی مطرح شود. ضمن اینکه طرح این مسئله منجر به آن خواهد شد که نشست سران چهارجانبه نرماندی در پاریس بدون نتیجه به انتها برسد.

رئیس جمهوری اوکراین روز گذشته (دوشنبه) در پیام ویدئویی گفت که مقامات کی یف آمادگی دارند تا شرایط پیرامون شبه جزیره کریمه را در ترکیب مذاکرات سه جانبه روسیه-اوکراین-آمریکا، بررسی کنند.

ولادیمیر زلنسکی همچنین تاکید کرد که مذاکره با ولادیمیر پوتین درباره حل و فصل مناقشه در دونباس بسیار ضروی است، برای اینکه بدون گفت وگو با پوتین، حرکت واقعی در این زمینه غیرممکن خواهد بود.

وی در عین حال ابراز اطمینان کرد که در نشست مورد انتظار رهبران کشورهای گروه نرماندی (روسیه، آلمان، فرانسه و اوکراین) که قرار است در تاریخ 9 دسامبر (18 آذر ماه) در پاریس انجام شود، هیچ خیانتی به ملت اوکراین رخ نخواهد داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش کرملین به پیشنهاد رئیس جمهوری اوکراین درباره کِریمه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش کرملین به پیشنهاد رئیس جمهوری اوکراین درباره کِریمه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید