پدرسون: کمیته قانون اساسی بحران سوریه را حل نمی کند

به گزارش وبلاگ خوراکی، نماینده سازمان ملل در امور سوریه روز آدینه گفت که کمیته قانون اساسی سوریه بحران این کشور را حل نخواهد کرد.

پدرسون: کمیته قانون اساسی بحران سوریه را حل نمی کند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خوراکی، گیر پدرسون نماینده سازمان ملل در امور سوریه روز آدینه گفت که به دنبال ایجاد توافق میان دولت سوریه و مخالفان درباره جدول کار کمیته قانون اساسی است.

وی که نشست شورای امنیت سازمان ملل درباره آخرین تحولات سوریه صحبت می کرد، گفت: کمیته قانون اساسی، بحران سوریه را حل نخواهد نمود اما اعتماد میان طرف ها را تقویت خواهد نمود.

پدرسون تاکید نمود که آزادی بازداشتی ها و معین شدن سرنوشت مفقودها در سوریه لازم است.

نماینده سوریه در سازمان ملل اضافه نمود: خواهان کاهش خشونت و آتش بس فوری در سوریه هستیم اما چاره ای جز مقابله با گروه های تروریستی در سوریه نداریم.

جلسه اول کمیته مرکزی تدوین قانون اساسی سوریه 13 تا 17 آبان برگزار گردید و سه هیأت شرکت کننده، هر کدام از میان خود 15 نفر را در قالب هیأت کوچک تر برای آنالیز قانون اساسی جدید یا اصلاح قانون اساسی فعلی انتخاب کردند.

این کمیته شامل 150 عضو است که 50 نفر از آنان، حامی دولت سوریه، 50 نفر حامی طرف دیگر و 50 نفر نیز مربوط به جامعه مدنی است. در حال حاضر هر هیأت 15 نفر را انتخاب نموده اند تا آنالیز دقیق تری در مورد قانون اساسی انجام دهند.

آخرین نشست کمیته قانون اساسی سوریه 4 آذر ماه در ژنو برگزار گردید و هیأت دولت سوریه در اعتراض به مواضع دیگر طرف ها از مقر مذاکرات خارج شد. این اقدام پس از آن صورت گرفت که پیشنهاد این هیات در مورد جدول برنامه ها بدون پاسخ ماند (جزئیات بیشتر).

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "پدرسون: کمیته قانون اساسی بحران سوریه را حل نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پدرسون: کمیته قانون اساسی بحران سوریه را حل نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید