پای سل حیوانی به فضای مجازی خرم دره کشیده شد

به گزارش وبلاگ خوراکی، رئیس دامپزشکی خرم دره گفت: شهروندان به شایعاتی که باعث تشویش اذهان عمومی می شود، توجهی نکرده و به تهیه گوشت قرمز از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی اقدام کنند تا نسبت به سلامت گوشت اطمینان داشته باشند.

پای سل حیوانی به فضای مجازی خرم دره کشیده شد

مهدی حیدری در گفت وگو با وبلاگ خوراکی، با اشاره به تصاویر گوشت منتشره در فضای مجازی شهرستان خرم دره و ادعای آلوده بودن آن با سل حیوانی، مطرح نمود: کارشناسان ادارات دامپزشکی در همه کشتارگاه های دام و طیور مستقر بوده و نسبت به بازرسی از یکایک لاشه ها اقدام می کنند.

وی شرح داد: برخی از بیماری های دام و طیور قبل از کشتار و از روی علائم بالینی قابل تشخیص و برخی از آن ها از روی امعا و احشا، لاشه و قطعات گوشت توسط کارشناسان دامپزشکی تشخیص و حسب مورد از چرخه مصرف انسانی خارج می شوند.

این مسئول با اشاره به این که علل موجود در تصویر منتشره می تواند علل پاتولوژیک یا فیزیولوژیک داشته و تا زمانی که لاشه دام موجود نباشد قضاوت در این خصوص میسر نیست، گفت: به همین دلیل هرگونه کشتار غیرمجاز دام در خارج از کشتارگاه به دلیل نبود بازرسی و نداشتن قابلیت تشخیص بیماری، مورد تایید دامپزشکی نیست.

رئیس دامپزشکی خرم دره با اشاره به سیاست دامپزشکی درباره بیماری سل، شرح داد: سیاست سازمان دامپزشکی کشور تست دام در دامداری ها و حذف دام های آلوده و جلوگیری از ورود گوشت آن به چرخه مصرف در صورت مثبت بودن است.

حیدری با تاکید بر این که توصیه شهروندان به شایعاتی که باعث تشویش اذهان عمومی می شود توجهی نکرده و به تهیه گوشت قرمز از مراکز مجاز و تحت نظارت دامپزشکی اقدام کنند و در این خصوص نسبت به سلامت گوشت اطمینان داشته باشند، گفت: همچنین مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف مرتبط با فرآورده های خام دامی مراتب را به اطلاع اداره دامپزشکی برسانند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "پای سل حیوانی به فضای مجازی خرم دره کشیده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پای سل حیوانی به فضای مجازی خرم دره کشیده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید