وحشت بچه ها از بازی با یکدیگر در دوره همه گیری کرونا

به گزارش وبلاگ خوراکی، خبرگزاری خبرنگاران- کارشناسان نظام درمان عمومی انگلیس می گویند: در پی تکرار موارد قرنطینه و محدودیت های کرونایی در این کشور، بچه ها حتی پنج ساله هم از ملاقات با دوستانشان وحشت دارند.

وحشت بچه ها از بازی با یکدیگر در دوره همه گیری کرونا

به گزارش وبلاگ خوراکی، کارشناسان انگلیسی می گویند: بچه ها کم سن و سال از سال گذشته میلادی (2020) و شروع قرنطینه ها در این کشور، چنان دچار اضطراب و افسردگی شده اند که بسیاری از آن ها حتی از خروج از خانه وحشت دارند.

آمار منتشر شده در نشریه تلگراف حاکی از آن است که در مدت سه تا پنج سال آینده در نتیجه مستقیم همه گیری کرونا، یک میلیون و 500 هزار نفر بر تعداد بچه ها و نوجوانانی که به درمان های روانی نیازمندند اضافه نموده خواهد شد.

هم اکنون هم از زمان اعمال نخستین قرنطینه در این کشور تعداد 420 هزار و 501 جوان در مراکز درمان عمومی انگلیس تحت درمان های روانی قرار گرفته اند، اما این احتمالا نمونه کوچکی از واقعیت تعداد آن هاست.

در شروع همه گیری کرونا، وقت دیدار برای خدمات خصوصی روان درمانی بچه ها دو هفته بود، اما اکنون بسیاری از روانشناسان خصوصی هم با دو برابر شدن تقاضای درمان از طرف والدینِ نگران، سخت تحت فشار قرار گرفته و دیگر بیمار نو نمی پذیرند.

مرکز بهداشت روان انگلیس برآورد می نماید که احتمالا اکنون تقاضا برای خدمات روان درمانی سه برابر امکانات موجود است.

دِیم ریچل دوُ سوزا، کمیسر مسئول بچه ها در انگلیس خطاب به اجلاس کنفدراسیون نظام درمان عمومی انگلیس گفت که مسائل مرتبط با سلامت روان، عظیم ترین نگرانی نسل کنونی بچه ها است.

وی اضافه کرد که بچه ها در سراسر کشور از ضربه روانی ناشی از قرنطینه رنج می برند و سخت در کوشش هماهنگی با تغییرات پی درپی در زندگیشان هستند.

وی یادآور شد: من به گوشه و کنار کشور سفر نموده و آن چهره های کوچک و غمگین را دیده ام ... در حالی که دست هایشان را دور دوستانشان حلقه می نمایند به من از ضربه ای می گویند که از درگذشت مادرعظیم و پدرعظیمشان خورده و حتی نتوانسته اند در مراسم ختمشان شرکت نمایند. آن ها از این می گویند که از قرنطینه خارج می شوند و دیگر دوستانشان را نمی شناسند، دیگر نمی دانند با دیگران چطور حرف بزنند.

یک مقام ارشد نظام درمان عمومی در این باره گفت: کودک پنج ساله من خانه نشین شده است، چون از بیرون رفتن وحشت دارد - مدرسه که هیچ. حتی کسی نمی تواند مرا به یک روانشناس خصوصی معرفی کند، چون روانپزشکی را در محله نمی شناسد که کودکی به این سن را بپذیرد.

متخصص دیگری هم گفته است دخترش که تحت درمان است از رفتن به ساعت بازی با بچه ها وحشت دارد.

کلر مرداک، مدیر اداره بهداشت روان نظام درمان عمومی انگلستان، گفت: همه گیری، زندگی بچه ها و جوانان را زیرورو نموده است و هرچند اکنون نسبت به گذشته در نقاطی از کشور تعداد بیشتری از جوانان تحت مداوا قرار دارند، نظام درمان عمومی با آکادمی ها و دیگر نهاد های دولتی از جمله 183 تیم حمایت های روانی در سراسر کشور همکاری می نماید تا به موقع وارد عمل شده و به بچه ها و جوانان یاری کند.

منبع: خبرگزاری آریا

به "وحشت بچه ها از بازی با یکدیگر در دوره همه گیری کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وحشت بچه ها از بازی با یکدیگر در دوره همه گیری کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید