نگاهی به تاریخچه حضور ایران در بازی های پاراآسیایی جوانان، چهارمین نایب قهرمانی یا صعود به صدر؟

به گزارش وبلاگ خوراکی، بازی های پاراآسیایی جوانان 2021 در حالی به میزبانی بحرین برگزار می گردد که کاروان ایران امیدوار به حفظ جایگاه دومی است و البته نیم نگاهی به صعود به صدر جدول مدالی دارد.

نگاهی به تاریخچه حضور ایران در بازی های پاراآسیایی جوانان، چهارمین نایب قهرمانی یا صعود به صدر؟

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ خوراکی، چهارمین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان قرار است از 2 تا 6 دسامبر (11 تا 15 آذر) به میزبانی کشور بحرین و در شهر منامه برگزار گردد. در این رویداد بزرگ در رده سنی جوانان کاروان ایران با 164 ورزشکار و مربی حاضر می شود و امیدوار است حداقل ضمن تکرار عنوان نایب قهرمانی در سه دوره قبلی، حتی بتواند به صدر جدول مدالی نیز ارتقا پیدا کند.

حضور کاروان ایران با نام مدافعان سلامت

چهارمین دوره برگزاری بازی های پاراآسیایی جوانان با دوران شیوع ویروس کرونا همزمان شده است. مسئولان کمیته ملی پارالمپیک به همین منظور و با هدف تجلیل از زحمات کادر درمان، تصمیم گرفته اند کاروان ایران با نام مدافعان سلامت و شعار اراده، کوشش و پیروزی در این دوره شرکت کند.

بلبل نماد بازی های 2021 منامه

مسئولان برگزاری این رویداد دو ماه قبل از نماد بازی ها رونمایی کردند. این نماد BulBul نام دارد و براساس گونه ای شناخته شده از پرندگان در بحرین نام گذاری شده است. این پرنده یک میراث فرهنگی در پادشاهی بحرین محسوب می گردد و بعلاوه به عنوان نماد زیبایی در این کشور، انتخاب شده است.

دینا فولاث یکی از مسئولان برگزاری بازی های پاراآسیایی جوانان 2021 در این باره گفت: یکی از دلایل ما برای انتخاب این پرنده به عنوان نماد بازی ها، توانایی بدنی آن است. در واقع سرعت و چابکی بالای این پرنده می تواند یک عامل انگیزشی برای همه ورزشکاران دارای معلولیت باشد که برای کسب مدال و رسیدن به هدف خود رقابت می نمایند. این، یک فرصت برای حفظ محیط زیست و حفاظت از BulBul و دیگر موجودات در حیات وحش بحرین است.

بعلاوه شعار این دوره از بازی ها با هم، رو به جلو، قوی تر در نظر گرفته شده که بیانگر اهداف بازی های پاراآسیایی جوانان است.

شروع بازی ها با میزبانی ژاپنی ها و نایب قهرمانی ایران

اولین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان در سال 2009 با حضور 466 ورزشکار از 29 کشور در رشته های تنیس، دوومیدانی، شنا، تنیس روی میز، گلبال و بوچیا برگزار گردید و کاروان ایران با 26 مدال طلا، 24 نقره و 18 برنز و مجموع 68 مدال بعد از ژاپن به مقام نایب قهرمانی رسید.

دومین حضور و دومین نایب قهرمانی ایران

شهر کوالالامپور مرکز مالزی میزبان دومین دوره بازی ها در سال 2013 بود. در آن دوره 1200 ورزشکار از 29 کشور در رشته های دوومیدانی، شطرنج، شنا، جودو، وزنه برداری، بدمینتون، والیبال نشسته، تنیس، بوچیا، تینس روی میز، تیراندازی با کمان، بولینگ، گلبال و بسکتبال با ویلچر با یکدیگر رقابت کردند. کاروان ایران نیز با 27 مدال طلا، 13 نقره و 19 برنز و مجموع 59 مدال باز هم پایین تر از ژاپن در رده دوم جدول توزیع مدال ها ایستاد.

برگزاری سومین دوره با هت تریک نایب قهرمانی ایران

سومین دوره بازی های پاراآسیایی جوانان در سال 2017 و به میزبانی شهر دبی در امارات برگزار گردید. آن دوره از مسابقات با حضور 800 ورزشکار در رشته های دوومیدانی، بدمینتون، بوچیا، گلبال، وزنه برداری، شنا و تنیس روی میز برگزار گردید و کاروان ایران که با 116 ورزشکار شرکت نموده بود، با 39 مدال طلا، 44 نقره و 35 برنز باز هم دوم شد.

بزرگترین کاروان ایران در پی افتخارآفرینی و نگاه به آینده سازی

حضور 165 ورزشکار در فهرست ایران، نشان دهنده اعزام بزرگترین کاروان کشورمان به بازی های پاراآسیایی جوانان است. بدون شک این تعداد ورزشکار می توانند آینده سازان ورزش معلولان در حوزه قهرمانی نیز باشند و در صورت تداوم حمایت ها از آنها و بهره گیری از تمام ظرفیت شان در دوره های آینده پارالمپیک خوش بدرخشند و افتخارآفرین شوند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نگاهی به تاریخچه حضور ایران در بازی های پاراآسیایی جوانان، چهارمین نایب قهرمانی یا صعود به صدر؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگاهی به تاریخچه حضور ایران در بازی های پاراآسیایی جوانان، چهارمین نایب قهرمانی یا صعود به صدر؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید