افزایش لژیونرها بهترین اتفاق ممکن برای والیبال ایران است

به گزارش وبلاگ خوراکی، میلاد عبادی پور ملی پوش والیبال ایران که سومین فصل حضورش در تیم اسکرا بلخاتوف لهستان را تجربه می کند، گفت: هر کسی عقیده ای دارد ولی به نظر من، افزایش تعداد لژیونرها بهترین اتفاق ممکن برای والیبال ایران است. این موضوع تنها برای ایران نیست. به عنوان مثال نمی توان بازیکن خوب صربستانی پیدا کرد که در لیگ صربستان بازی کند.

افزایش لژیونرها بهترین اتفاق ممکن برای والیبال ایران است

ملی پوش والیبال کشورمان درباره مسابقات انتخابی المپیک در قاره آسیا که از 17 دی ماه در جیانگمن چین شروع می شود، افزود: قطعا مسابقات سختی خواهد بود چون تنها یک تیم سهمیه المپیک را کسب می کند، هشت تیم شرکت کننده با تمام قدرت در این رقابت ها حاضر خواهند شد و تیم ایران کار بسیار سختی دارد.

وی با یادآوری این که تیم ملی والیبال ایران یکی از بهترین تیم های جهان و بهترین تیم آسیا است، شرح داد: این موضوع اعتماد به نفس و قوت قلب برای بازیکنان دارد، اما ورزش حرفه ای شوخی بردار نیست و کافی است یک روز، روز بد یک تیم باشد و همه چیز به ضررش شود.

بازیکن تیم ملی والیبال ایران تاکید کرد: خوشبختانه در حال حاضر بازیکنان ایران سرحال هستند و با تمام قدرت برای پیروزیت تیم ملی در مسابقات انتخابی المپیک تلاش می کنند. انگیزه زیادی نسبت به تورنمنت های قبلی نیز دارند و به همین دلیل، شانس صعود خیلی زیاد است اما باید در عمل این موضوع را ثابت کنیم.

عبادی پور در ارزیابی حریفان ایران در رقابت های انتخابی المپیک در قاره آسیا و مقایسه آن با مسابقات قهرمانی آسیا، گفت: این مسابقات را نمی توان با تورنمنت های قبلی مقایسه کرد چون این تورنمنت حساس ترین رقابت است و اگر سهمیه را کسب نکنیم، از مهم ترین رویداد ورزشی جهان که المپیک است، جا می مانیم.

وی تاکید کرد: قطعا این مسابقات را نمی توان با قهرمانی آسیا مقایسه کرد زیرا شرایط بسیار متفاوتی دارد و حریفان ما انگیزه بیشتری برای بازی های انتخابی المپیک دارند. به عنوان یک ملی پوش، دقیقا می دانم تیم های شرکت کننده چگونه فشار به دیگر تیم ها می آورند و با قدرت کامل وارد این مسابقات می شوند چون سهمیه المپیک برای همه تیم ها از جمله ایران، بسیار مهم است.

دریافت کننده قدرتی تیم ملی والیبال درباره شرایط اردو و بازیکنان نیز گفت: شرایط اردو خوب است و خوشبختانه آسیب دیدگی خاصی نداریم و بازیکنانی که قبلا آسیب دیده بودند، مشکل زیادی ندارند. باید منتظر بمانیم تا روز مسابقات ببینیم شرایط چگونه پیش می رود.

وی که به عنوان یکی از لژیونرهای پیروز ایران در لیگ لهستان بازی می کند، در پاسخ به این پرسش که به نظر شما چه تیم هایی از جهان پنج سهمیه باقی مانده المپیک را در مسابقات پیش رو کسب را می کنند؟ گفت: در حال حاضر به این موضوع فکر نمی کنم که در مناطق دیگر، کدام تیم ها سهمیه المپیک را کسب می کنند. برای من کسب سهمیه تیم ایران مهم است. ان شاءالله وقتی ما پیروز شدیم و 12 تیم صعودکننده و گروه بندی المپیک مشخص شد، باید به حریفان ایران جدی تر فکر کنیم.

عبادی پور با یادآوری این که تا به امروز ژاپن به عنوان میزبان و شش تیم برزیل، آمریکا، ایتالیا، لهستان، روسیه و آرژانتین، سهمیه المپیک را کسب کرده اند، تاکید کرد: باید اول سهمیه المپیک را کسب کنیم. به نظر من مسابقات انتخابی المپیک حساس ترین و مهم ترین رقابت است زیرا اگر ناکام شویم، در المپیک حضور نخواهیم داشت.

وی در تشریح حساسیت مسابقات پیش رو افزود: خیلی ساده انگارانه است که فکر کنیم ایران حتما صعود می کند. زیرا ذات ورزش متفاوت است. ورزش همیشه روی خوش به بازیکنان نشان نمی دهد و روی بد هم دارد. شاید یک بازیکن در اوج، آسیب ببیند و یا تیمی که از کار خود مطمئن باشد، نتایج عجیب به دست آورد و به هدف مورد نظر خود نرسد. ذات ورزش این گونه است و نمی توانیم از الان بگوییم که چین، استرالیا و کره جنوبی را حتما شکست می دهیم.

عبادی پور شرح داد: قبل از این که میزبان مسابقات انتخابی درقاره آسیا مشخص شود، خیلی کشورها برای کسب میزبانی این رقابت ها تلاش می کردند. چون خیلی تورنمنت حساسی است و می خواستند از امتیاز میزبانی خود برای کسب سهمیه، استفاده کنند و چین در این نبرد به پیروزی رسید. تیم ایران اگر یک روز بد داشته باشد، شاید به هدف خود نرسد زیرا از هشت تیم شرکت کننده، فقط یک تیم سهمیه را کسب می کند و ما باید در تمام بازی ها با تمرکز لازم و با تمام قدرت حاضر شویم.

عبادی پور که یکی از پیروز ترین لژیونرهای ایران است، درباره رمز پیروزیت خود گفت: انسان ها به دو گروه کلی تقسیم می شوند؛ گروهی که خیلی قانع هستند و گروه دوم که این گونه نیستند. افراد قانع نیز خود به دو دسته تقسیم می شوند؛ یک دسته تلاش می کنند تا هر روز از موقعیت بهتری در کار خود برخوردار شوند و اما دسته دیگر که از موقعیت خود راضی نیستند، انتظار دارند بدون زحمت شرایط بهتری پیدا کنند.

وی با بیان این که والیبال شغل من است و باید برای پیروزیت در این شغل تلاش کنم، افزود: من انسان هستم؛ خدا یا ماشین نیستم. یک روز بد و یک روز خوب دارم و همانند دیگر انسان ها، ممکن است اشتباه هم داشته باشم و این ذات زندگی است. من مدعی نیستم که در تمام شرایط عالی بودم. من هم مانند دیگران، روزهای بد هم داشته ام. مهم این است که هر روز را چگونه شروع کنیم و حتی اگر مسئله ای داشته باشیم باید با انرژی کار کنیم و شرایط را تغییر دهیم. برخی انسان ها اگر سنگی جلوی راهشان باشد، دوست ندارند دور بزنند و راه دیگری پیدا کنند. آنها منتظر معجزه هستند و معمولا این آدم ها، تا آخر عمر پشت سنگ می مانند. برخی انسان ها سال ها به دنبال پیروزیت می دوند اما در یک قدمی آن می ایستند و برخی تا به آن هدف خود نرسند، از تلاش دست برنمی دارند. به نظر من تلاش و انگیزه، رمز پیروزیت است و نباید به داشته هایت قانع باشی.

عبادی پور درباره حضور بازیکنان ایرانی در لیگ های مهم خارجی و به ویژه حضور سیدمحمد موسوی در لیگ لهستان گفت: حضور بازیکنان ایرانی در لیگ های خارجی، بهترین اتفاق ممکن برای والیبال ایران است. زیرا این حضور، علاوه بر خود بازیکن، تاثیر مثبت و خوبی برای تیم ملی ایران دارد. حضور سید در لهستان نیز بسیار خوب بود و بازتاب بسیار مثبتی نیز در این کشور داشت. از نظر بازیکنان هم تیمی من در لهستان، موسوی بهترین مدافع پلاس لیگا است و من هم از این موضوع، خیلی راضیم. سید شاید دیر لژیونر شده باشد، اما هنوز هم بهترین مدافع جهان است. خیلی راضی کننده است که بازیکنان ایرانی، در لیگ های دیگر کشورها بهترین باشند. این موضوع برای مردم و ورزش ایران، خبر راضی کننده ای است و امیدوارم در آینده، شاهد حضور بازیکنان بیش تری از ایران در لیگ های مهم جهان باشیم.

بازیکن تیم ملی والیبال درباره بازگشت محمدرضا داورزنی به فدراسیون و ثبات مدیریتی در این رشته مهم ورزشی ایران گفت: قطعا وقتی در یک خانواده پدری وجود داشته باشد، خانواده دارای نظم و قانون می شود. حضور داورزنی در سال های گذشته نیز ثابت کرد که فدراسیون با مدیریت ایشان، خوب عمل کرده است. ایشان در حال حاضر هم با قدرت در فدراسیون کار می کنند و حتی انگیزه بیش تری نسبت به گذشته برای کار دارند. وقتی پدر یک خانواده انگیزه داشته باشد، آسایش بیش تری نیز حکفرما می شود و حتما در آینده خبرهای خیلی خوبی از والیبال خواهیم شنید. مردم ایران در سال های اخیر، حامی واقعی والیبال بودند و امیدوارم به روزهای شکوفایی بیش تر این رشته برسیم و مردم هم از ما راضی باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "افزایش لژیونرها بهترین اتفاق ممکن برای والیبال ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش لژیونرها بهترین اتفاق ممکن برای والیبال ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید