فرمانده آمریکایی: کره شمالی برای آزمایش یک موشک پیشرفته قاره پیما آماده می گردد

به گزارش وبلاگ خوراکی، یک فرمانده ارشد آمریکایی از آمادگی کره شمالی برای آزمایش یک فروند موشک بالستیک پیشرفته قاره پیما خبر داده است.

فرمانده آمریکایی: کره شمالی برای آزمایش یک موشک پیشرفته قاره پیما آماده می گردد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خوراکی به نقل از خبرگزاری یونهاپ، ژنرال ترنس اوشاقنسی فرمانده مرکز فرماندهی آمریکای شمالی ایالات متحده در اظهاراتی گفت: کره شمالی ظاهراً در حال آماده شدن برای شلیک یک فروند موشک بالستیک پیشرفته قاره پیما است که سرزمین آمریکا را تهدید می نماید.

بر اساس این گزارش، فرمانده ارشد نظامی آمریکایی ضمن اشاره به آزمایش های کره شمالی در ماه دسامبر برای راه اندازی موتورهای جدید موشکی و هشدار قبلی رهبر کره شمالی درباره یک سلاح راهبردی جدید و اقدام واقعی شوکه کننده، اضافه کرد: گرچه کیم جونگ اون رهبر کره شمالی به طور دقیق اشاره ای به این سلاح جدید ننموده است ولی آزمایش اخیر موتورهای موشک نشان می دهد که کره شمالی احتمالاً برای آزمایش یک موشک پیشرفته تر قاره پیما آماده می گردد تا قدرت و توانایی کیم جونگ اون را برای تهدید سرزمین آمریکا در زمان بحران یا وقوع جنگ افزایش دهد.

کره شمالی در ماه دسامبر 2 موتور موشک را در ایستگاه فضایی سوهائه آزمایش نموده است. پیونگ یانگ اعلام نموده است که این آزمایش ها تأثیر مهمی بر تغییر صندلی راهبردی و تقویت قدرت بازدارندگی هسته ای این کشور داشته است.

کره شمالی سال گذشته 25 فروند موشک کوتاه برد آزمایش نموده ولی از سال 2017 تا به امروز آزمایش موشک قاره پیمای بالستیک نداشته است.

این فرمانده آمریکایی گفت: این مساله کاملاً ضروری و ضروری است که سامانه دفاع موشک بالستیک آمریکا به دفاع معتبر و قابل اتکا در برابر حمله احتمالی موشکی کره شمالی ادامه دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فرمانده آمریکایی: کره شمالی برای آزمایش یک موشک پیشرفته قاره پیما آماده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرمانده آمریکایی: کره شمالی برای آزمایش یک موشک پیشرفته قاره پیما آماده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید