عینک شنای واقعیت افزوده اطلاعات محیطی را نمایش می دهد

به گزارش وبلاگ خوراکی، شناگران حرفه ای برای دسترسی به اطلاعات آنی از رقبا و محیط اطراف هر روز از ابزار پیشرفته تری استفاده می نمایند که آخرین آنها عینک واقعیت افزوده است.

عینک شنای واقعیت افزوده اطلاعات محیطی را نمایش می دهد

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ خوراکی به نقل از نیواطلس، پیش از این ساعت های شنای خاصی طراحی شده بود که شناسایی موقعیت مکانی شناگران رقیب را ممکن می کرد، اما نگاه کردن به این ساعت در حین شنا می توانست شناگران را از رقبا عقب انداخته و تمرکز آنها را بر هم بزند.

حال یک شرکت کانادایی فعال در ونکوور کانادا برای حل مشکل یادشده عینک شنای واقعیت افزوده طراحی نموده است. این عینک شنا که از نظر ظاهری تفاوتی با عینک شناهای عادی ندارد، مجهز به یک شتاب سنج، یک موقعیت یاب، حسگر، پردازنده ای کوچک و نمایشگر نصب شده بر روی صفحه عینک برای نمایش اطلاعات در سمت راست یا چپ لنز به تشخیص شناگر است.

بر روی نمایشگر یادشده اطلاعات زمانی مربوط به خود شناگر و رقبا، مقدار مسافت طی شده، طول استخر، فاصله زمانی با رقبا و غیره قابل مشاهده است. اطلاعات مذکور به صورت لحظه به لحظه به روز می شوند تا شناگر در جریان آنها قرار بگیرد.

یک ماژول بلوتوث هم به شناگر امکان می دهد تا به طور بی سیم با اپلیکیشن این عینک که بر روی گوشی نصب می گردد در ارتباط باشد. از این طریق بارگذاری داده های یادشده و ذخیره آنها ممکن می گردد. این اپلیکیشن با آیفون و گوشی های اندرویدی سازگاری دارد.

عینک یادشده کاملا ضدآب بوده و با یک بار شارژ باتری تا 16 ساعت قابل استفاده است. قیمت این محصول 200 دلار اعلام شده است.

https://newatlas.com/form-ar-swim-goggles/60985/

منبع: خبرگزاری فارس

به "عینک شنای واقعیت افزوده اطلاعات محیطی را نمایش می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عینک شنای واقعیت افزوده اطلاعات محیطی را نمایش می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید