شورای امنیت ملی ترکیه: به عملیات در خاک سوریه و عراق ادامه می دهیم

به گزارش وبلاگ خوراکی، شورای امنیت ملی ترکیه اعلام نمود که این کشور تصمیم دارد به عملیات نظامی در خاک سوریه و عراق ادامه دهد.

شورای امنیت ملی ترکیه: به عملیات در خاک سوریه و عراق ادامه می دهیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ خوراکی، شورای امنیت ملی ترکیه امروز چهارشنبه خاطرنشان کرد که ترکیه تصمیم دارد به رغم مخالفت مقامات دو کشور سوریه و عراق عملیات نظامی خود را در خاک این دو کشور ادامه دهد.

به گزارش پایگاه خبری روسیا الیوم، شورای امنیت ملی ترکیه در بیانیه ای که پس از جلسه ای به ریاست رجب طیب اردوغان رئیس جمهور این کشور صادر شد، گفت: عملیات نظامی برون مرزی اجرا شده توسط نیروهای ترکیه برای از بین بردن تروریسم و منابع آن با هدف برقراری امنیت و صلح در خاک کشورهای همسایه و خود ترکیه است.

این شورا تأکید کرد که ترکیه به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورهای همسایه احترام می گذارد، اما موضع خود را در خصوص مسئله مبارزه با تروریسم در داخل و خارج از مرزهای ترکیه حفظ خواهد نمود.

وی ادامه داد: عملیات نظامی ما برای از بین بردن گروه های تروریستی در مرزهای جنوبی و تأمین امنیت مرزها در مقطع پیش رو ادامه خواهد داشت.

ترکیه از چند سال پیش سلسله عملیات های نظامی گسترده ای را در سوریه و عراق برای مبارزه با آنچه گروه های تروریستی داعش و حزب کارگران کردستان خوانده است، انجام می دهد.

نیروهای ترکیه از سال 2016 عملیاتی نظامی در شمال سوریه و در استان های حلب، الرقه و الحسکه را به بهانه مبارزه با داعش و شبه نظامیان کُرد شروع نموده است.

این در حالی است که دمشق، بغداد و بسیاری از کشورهای عربی و غربی بارها اقدام ترکیه در تجاوزنظامی به خاک عراق و سوریه را محکوم کردند.

.

منبع: خبرگزاری فارس

به "شورای امنیت ملی ترکیه: به عملیات در خاک سوریه و عراق ادامه می دهیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای امنیت ملی ترکیه: به عملیات در خاک سوریه و عراق ادامه می دهیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید