شخصیت شناسی بر اساس چیزی که ازش می ترسی!

به گزارش وبلاگ خوراکی، روزنامه خراسان - فرنگیس یاقوتی: بعضی از ما با دیدن مار یا عنکبوت، استرسی می شویم و بعضی هم از ارتفاع می ترسیم و به محض سوار شدن به هواپیما، در دل مان آشوبی به پا می شود. در این بین، عمیق ترین و بیشترین ترس شما در زندگی از چیست؟

شخصیت شناسی بر اساس چیزی که ازش می ترسی!

هرچند معمولا مردم دوست ندارند در این باره صحبت کنند و از چیز هایی بگویند که با دیدن شان، دست و حتی پایشان شروع به لرزیدن می کند، اما محققان دانشگاه ییل آمریکا طبق پژوهش هایشان که در سال 2018 منتشر شده می گویند اگر دوست دارید در خصوص یک فرد اطلاعاتی به دست بیاورید، شاید بهتر باشد درباره ترس های او بیشتر بدانید چراکه فوبیا ها می توانند چیز های جالبی در خصوص شخصیت افراد مبتلا بیان کنند.

در این مطلب به هشت فوبیای متداول و نکاتی که این فوبیا ها درباره شخصیت افراد مبتلا به آن ها می گوید، اشاره خواهیم کرد. در خور ذکر است بعضی از این نکات، ممکن است برای همه افراد صدق نکند.

عنکبوت | اهل خطر هستید

ترس از عنکبوت، ترسی متداول بین انسان هاست و به طور مثال در آمریکا از هر سه خانم، یک نفر حتما از عنکبوت می ترسد. البته این ترس در بین آقایان نیز رواج دارد و افراد زیادی با فرهنگ ها و شخصیت های مختلف ممکن است این ترس را داشته باشند. روان شناسان معتقدند کسانی که از عنکبوت می ترسند، معمولا احساس تنفر بسیار زیادی درباره یک سری موضوعات در وجودشان دارند که تلاش می کنند مثل عنکبوت، تار هایی را روی آن ها ببافند و پنهان شان کنند! در ضمنً، ترس از عنکبوت می تواند فرد را به انسانی اهل خطر کردن تبدیل کند.

مار | از هیجان فرار می کنید

مار ها این خزنده های وحشتناک، ممکن است باعث فرار افراد زیادی از دور و برشان شوند. همان طور که می دانید معمولا مار ها تصویر منفی در کتاب های تاریخی دارند. بر اساس تحقیقات، ترس از مار می تواند به دلیل این باشد که در ادبیات و کتاب های به خصوص داستانی، مار نماد پلیدی است؛ بنابراین کسانی که از مار می ترسند، معمولا تعداد زیادی کتاب خوانده اند و حافظه قوی تری هم نسبت به سایر مردم دارند. همچنین این افراد از فعالیت هایی که هیجان زیادی را می طلبد، فراری هستند.

ارتفاع | جزئی نگر هستید

ترس از ارتفاع، فوبیای دیگری است که افراد به میزان های مختلف به آن دچار هستند. محققان بر این باورند که نداشتن احساس تعادل در زندگی و بی نظمی می تواند بسیار آزار دهنده باشد و بالا رفتن و ارتفاع دریافت، این احساس ها را در وجود فرد بیشتر و پر رنگ تر می کند. در ضمنً افرادی که از ارتفاع می ترسند، بسیار به جزئیات حساس هستند و به نوعی می توان گفت بسیار جزئی نگر هستند و از این که کنترل خود را در انجام هر کاری از دست بدهند، متنفرند.

پرواز | قوه تخیل بالایی دارید

ترس از پرواز مانند ترس از ارتفاع است، اما اندکی تفاوت دارد. خطر سفر با خودرو در جاده بیشتر از سفر با هواپیماست، اما اغلب افرادی که ترس از پرواز دارند، قادر به درک این موضوع نیستند! محققان به این نتیجه رسیده اند افرادی که ترس از پرواز دارند، معمولا قوه تخیل بالایی دارند و نمی توانند درصد اتفاق افتادن یک موضوع بد را در ذهن شان کاهش دهند، حتی اگر آن اتفاق غیر ممکن باشد!

رعد و برق | قلب مهربانی دارید

همه ما شاید تجربه لحظه هایی را داشته باشیم که صدای رعد در آسمان و برق آن، ما را مبهوت می کند. کسانی که این حالت را دارند، مستعد ترس و اضطراب هستند، اما با این حال، در بین دیگران شخصیت قابل قبولی دارند. اگر شما از رعد و برق می ترسید به این معناست که قلب مهربانی دارید یا پدر و مادری هستید که اغلب تمایل دارید نگران فرزندتان باشید.

تزریق | خیلی احساساتی هستید

تزریقات چیزی نیست که همه انسان ها از آن لذت ببرند، اگرچه بیشتر ما در مطب دکتر روی صندلی بدون سر و صدا می نشینیم، زیرا می دانیم تزریقات برای سلامتی و خوب شدن مان مفید است. اگر شما جزو افرادی هستید که به صورت غیرمنطقی از تزریقات و آمپول می ترسید، به این معناست که شما بیش از اندازه با شخصیت درونی خودتان در ارتباط هستید. تزریقات و فرو رفتن سوزن در بدن برای این افراد مانند این است که چاقو به آن ها خورده باشد و هر لحظه احتمال مرگ برای خود می دهند! افرادی که از تزریقات و آمپول می ترسند، غرایز و احساسات عمیقی دارند و خیلی آدم های احساساتی محسوب می شوند.

میکروب ها | منظم و شاید وسواسی باشید

شاید باورتان نشود، اما یکی از هشت فوبیای رایج در دنیا، ترس از میکروب است! گاهی چیز هایی که آن ها را نمی بینیم، باعث ترس ما می شوند و میکروب ها مثال خوبی در این باره هستند. افرادی که از میکروب و باکتری می ترسند، ممکن است کمی درگیر وسواس باشند، اما قسمت روشن ماجرا این است که این افراد آدم های تمیز و مرتبی هستند که دوست دارند همه چیز پاکیزه باشد؛ بنابراین چنین افرادی، خیلی منظم هستند و اگر این ویژگی شخصیتی شان را مدیریت کنند، به احتمال زیاد وسواسی نخواهند شد.

شلوغی | درون گرا و کم صبر هستید

ترس از جمعیت و شلوغی یکی از انواع ترس از اجتماع است و یک نوع اضطراب اجتماعی محسوب می شود. جمعیت زیادی از انسان ها در یک مکان مثل حضورشان در بازار، می تواند هر فردی را بترساند. اگر این ترس باعث شود مثلا شما از خانه بیرون نروید یا کار های مشخصی را هم که عادی است انجام ندهید، در این صورت می توان گفت به چنین فوبیایی دچار شده اید. کسانی که ترس از شلوغی و جمعیت دارند، اغلب دوست دارند خانه نشین باشند و شخصیتی درون گرا دارند که ترجیح می دهند در گروه های کوچک عضو شوند یا در تنهایی باشند. همچنین تحمل و صبر چنین افرادی، کمتر از بقیه به نظر می رسد.

منبع: LittleThings

منبع: برترین ها

به "شخصیت شناسی بر اساس چیزی که ازش می ترسی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شخصیت شناسی بر اساس چیزی که ازش می ترسی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید