سرویس های مدارس کاشمر به تعهد خود عمل نکردند

به گزارش وبلاگ خوراکی، مهرماه که از راه می رسد دغدغه والدین چندین برابر می شود از انتخاب مدرسه گرفته تا هزینه هایی که باید برای سرویس مدارس و لوازم تحریر پرداخت کنند.

سرویس های مدارس کاشمر به تعهد خود عمل نکردند

به گزارش وبلاگ خوراکی، رانندگان مینی بوس سرویس های مدارس تعهد داده بودند که از ابتدای مهرماه اقدام به سرویس دهی برای دانش آموزان کنند ولی در اولین روز ماه مهر این اتفاق نیفتاد و آنان به تعهد خود عمل نکردند؛ آنان از خدمات دهی به بیش از 2500 دانش آموز ابتدایی و مقاطع دیگر تحصیلی به دلیل اینکه نرخ اعلام شده به صرفه نیست بدون اینکه والدین در جریان باشند از سوار کردن دانش آموزان و رساندن آن ها به درب منازل امتناع کردند.

این اقدام در حالی رخ داد که بسیاری از خانواده ها چشم انتظار آمدن فرزندانشان از مدرسه بودند ولی بعد از ساعتی که هیچ خبری از کودکشان نمی گردد نگران به مدارس می روند و با گریه فرزندان خود روبرو می شوند.

چه کسی پاسخگوی امنیت فرزندم است

در همین خصوص یکی از والدین که نگران دیر آمدن فرزندش از مدرسه بود، به وبلاگ خوراکی گفت: خود راننده سرویس فرزندم روز قبل از بازگشایی مدرسه با من تماس گرفته بود و خاطرنشان کرد فرزندم با سرویس به خانه برخواهد گشت ولی از این اقدام امتناع کرده است.

مریم نستری با بیان اینکه از اقدام راننده سرویس بی اطلاع بودم و نمی دانستم قرار نیست دانش آموزان را برگردانند، افزود: اگر امروز اتفاقی برای فرزندم می افتاد چه کسی باید پاسخگو می بود.

وی عنوان کرد: از مسئولان مربوطه انتظار داریم با افرادی که با جان دانش آموزانی که بسیاری از آن ها روز اول مدرسه شان بود بازی می کنند و هیچ تعهدی در قبال کاری که انجام می دهند، ندارند برخورد جدی گردد.

امتناع رانندگان مینی بوس سرویس مدارس از سوار کردن 2500 دانش آموز

در همین خصوص مدیر آموزش و پرورش کاشمر نیز در گفت وگو با وبلاگ خوراکی با انتقاد از این اقدام غیر اخلاقی رانندگان مینی بوس سرویس مدارس، گفت: براساس دستورالعمل وزارت آموزش و پرورش و وزارت کشور ادارات آموزش و پرورش مکلف شدند تا مراحل مختلف سرویس دهی مدارس از طریق سامانه سپند انجام گردد.

علی طاهریان افزود: تاکنون برای اجرایی کردن این دستورالعمل 4 جلسه برگزار شده که در جلسه سوم با افزایش 15 درصدی نرخ سرویس مدارس به نسبت سال قبل موافقت شد و مقرر گشت مینی بوس ها، خودروهای شخصی و ون ها اقدام به پوشش ایاب و ذهاب دانش آموزان کنند.

وی اظهار کرد: برای حمایت بیشتر از رانندگان سرویس مدارس مجدد مقرر شد علاوه بر 15 درصد سهم آموزش و پرورش، شهرداری و شرکت خودرویی هم کم گردد و به نرخ رانندگان سرویس مدارس اضافه گردد.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر عنوان کرد: به رغم اینکه 18.5 درصد به نرخ سرویس مدارس اضافه گشت اما مجدد دو روز مانده به بازگشایی مدارس مسئول شرکت خودرویی و کننده رانندگان سرویس مدارس خاطرنشان کردند که با این درصد نرخ حاضر به پوشش ایاب و ذهاب دانش آموزان نیستند به همین جهت مجبور به تشکیل جلسه فوق العاده در شامگاه سی ام شهریورماه شدیم.

وی گفت: در این جلسه با توافق اعضای کارگروه مقرر گشت درصورت مصوب کردن شورای شهر 10 درصد دیگر به 18.5 درصد اضافه گردد، ولی چون جلسات هفتگی شورای شهر در شامگاه سه شنبه برگزار و مصوبه صبح چهارشنبه اعلام می گردد از کنندگان سرویس مدارس و شرکت خودرویی درخواست شد تا بعد از جواب شورای شهر با همان تفاهم نامه قبلی کار خود را ادامه دهند.

طاهریان اظهار کرد: متاسفانه به رغم موافقت آنان به تعهدی که داده بودند عمل نکردند و از سوار کردن دانش آموزان دبستانی در اولین روز مهرماه امتناع نمودند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر مقرر شده اگر شورای شهر با افزایش نرخ سرویس مدارس موافقت نکند والدین خودشان با رانندگان و شرکت های خودرویی قرارداد ببندند، افزود: چون در این صورت هیچ گونه نظارتی بر سرویس های مدارس نداریم در صورت بروز هرگونه مشکل مسئولیتی نخواهیم پذیرفت.

مدیر آموزش و پرورش کاشمر ادامه داد: اعتراض های صورت گرفته فقط از سوی رانندگان مینی بوس بوده و به بهانه به صرفه نبودن از ارائه خدمت خودداری کردند، از رانندگان درخواست داریم به تعهد خود عمل کنند.

طاهریان گفت: طبق صحبتی که امروز با کننده شرکت خدماتی داشتیم قول دادند رانندگان از فردا به ارائه خدمت بپردازند ولی درصورتی که این اقدام تکرار گردد مدارس هیچ گونه قراردادی با مینی بوس ها منعقد نخواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون نرخ سرویس مدارس 25 درصد افزایش یافته است، ادامه داد: چون براساس صورت جلسه ای که به امضا رسیده و مسئولیت ایاب و ذهاب برعهده کننده رانندگان گذاشته شده اگر به دلیل اقدام امروز رانندگان سرویس مدارس اتفاقی برای هرکدام از دانش آموزان می افتاد کننده سرویس های مدارس باید پاسخگو می بود.

او خاطرنشان کرد: به رغم اینکه بالغ بر 60 مینی بوس کار ایاب و ذهاب 2400 تا 2500 دانش آموز را برعهده دارند اما متاسفانه از این اقدام خودداری نمودند.

از رانندگان دیگر استفاده می کنیم

اما مدیر سازمان اتوبوس رانی و حمل ونقل درون و برون شهری کاشمر در ابتدا منکر هرگونه تحصن از سوی رانندگان مینی بوس سرویس مدارس گشت و گفت: من در جریان تحصن سرویس مدارس نیستیم اگر هم موردی است از خودشان سوال کنید، البته فقط اعتراض کرده بودند که مقرر شده با مصوبه شورای شهر 10 درصد به نرخ شان اضافه کنیم.

علی نجار در ادامه افزود: آنقدر برای سرویس مدارس ثبت نام داریم که اگر مینی بوس ها هم نخواهند به ایاب و ذهاب دانش آموزان بپردازند از دیگر رانندگان استفاده خواهیم نمود.

بی اطلاعی کننده اولیا و مربیان از تحصن سرویس های مدارس

همچنین کاظم شیردل، کننده انجمن اولیا و مربیان کاشمر گفت: به دلیل اینکه در چند جلسه آخر ساماندهی سرویس مدارس در مسافرت بودم در جریان موضوعات و همچنین تحصن سرویس مدارس طی روز اول مهر نیستم.

تصمیم رانندگان سرویس مدارس غیراخلاقی بود

در همین خصوص کننده مدیران و مؤسسین مدارس غیردولتی شهرستان کاشمر در گفت وگو با وبلاگ خوراکی با انتقاد از تحصن و خودداری رانندگان سرویس های مدارس از خدمات دهی به دانش آموزان در اولین روز بازگشایی مدارس گفت: در روزی که لازم بود دانش آموزان آرامش داشته باشند با این اقدام رانندگان سرویس های مدارس استرس به آن ها وارد شد.

عباس غیورمقدم افزود: دانش آموزان پیش دبستانی و کلاس اولی داشتیم که به دلیل امتناع رانندگان سرویس مدارس از سوار کردن شان آنها را به گریه انداختند و از سویی خانواده ها را نگران کردند.

وی خاطرنشان کرد: برای رفع این مشکل بلافاصله چند نفر را مامور تماس با والدین کردیم که این اقدام یک ساعت به طول انجامید و مسائلی را ایجاد نمود از سویی باید به فکرسلامت و امنیت دانش آموزان هم می بودیم.

کننده مدیران و مؤسسین مدارس غیردولتی شهرستان کاشمر گفت: این اقدام به دلیل تصمیم نابخردانه ای بود که از سوی رانندگان سرویس مدارس گرفته شد، هر چند همه مسائل اقتصادی دارند اما دلیل نبود که به بچه های مظلوم چنین استرسی وارد کنند و این اصلا قابل بخشش نیست.

وی عنوان کرد: اگر قرار باشد نرخ مینی بوس ها از 31 هزار تومان به 50 هزار تومان افزایش یابد خانواده ها برای رفاه فرزندانشان با رانندگان خودروهای شخصی که نرخ شان 58 هزار تومان است، قرار داد منعقد خواهند کرد.

غیورمقدم گفت: ای کاش رانندگان سرویس مدارس از طریق قانونی اعتراض خود را پیگیری می کردند نه اینکه از سوار کردن بچه ها امتناع کنند، این اقدام رانندگان غیر اخلاقی بود.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سرویس های مدارس کاشمر به تعهد خود عمل نکردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرویس های مدارس کاشمر به تعهد خود عمل نکردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید