سامانه شفافیت سازمان فناوری اطلاعات رونمایی شد

به گزارش وبلاگ خوراکی، نسخه آزمایشی سامانه شفافیت سازمان فناوری اطلاعات رونمایی شد و در این سامانه اطلاعات قراردادها، مناقصات، بودجه و احکام پرسنلی منتشر می گردد.

سامانه شفافیت سازمان فناوری اطلاعات رونمایی شد

به گزارش وبلاگ خوراکی، شفافیت سریع ترین، کم هزینه ترین، ساده ترین، مبنایی ترین و قابل اعتمادترین سازوکار برای مبارزه با فساد (هم در پیشگیری و هم کشف جرم)، افزایش مسئولیت پذیری و پاسخگویی، ارتقاء شایسته سالاری، مشارکت فعال و مؤثر مردمی، کاهش هزینه و زمان در پیشگیری و مبارزه با فساد و در نتیجه افزایش کارآمدی و سرمایه اجتماعی است.

با ایجاد شفافیت می توان عدالت را مستقر کرد و از ایجاد تبعیض های ناروا جلوگیری کرد. به همین جهت، سازمان فناوری اطلاعات با همکاری سازمان غیردولتی شفافیت برای ایران اقدام به تاسیس کمیته شفافیت نموده است. پورتال شفافیت، اولین اقدام این سازمان در راستای توسعه شفافیت است. این پورتال به صورت مستمر از نظر محتوا و بستر به روز خواهد شد.

در این سامانه اطلاعات قراردادها، مناقصات، بودجه و احکام پرسنلی منتشر می گردد. در بخش قراردادها، می توانید قراردادهای هزینه ای منعقد شده را مشاهده کنید. در بخش مناقصات، می توانید اطلاعات مربوط به مناقصات در جریان و یا سرانجام یافته را مشاهده کنید. در بخش بودجه، می توانید گزارشات اقتصادی و عملکردی و لوایح مرتبط با بودجه را مشاهده کنید و در بخش احکام پرسنلی، می توانید اطلاعات مربوط به احکام پرسنلی و حقوق افراد را مشاهده کنید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "سامانه شفافیت سازمان فناوری اطلاعات رونمایی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه شفافیت سازمان فناوری اطلاعات رونمایی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید