ربع رشیدی مهیای بازدید گردشگران می شود

به گزارش وبلاگ خوراکی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی از پیشرفت 85درصدی اجرای راستا بازدید سازگار با بافت مجموعه تاریخی ربع رشیدی خبر داد.

ربع رشیدی مهیای بازدید گردشگران می شود

به گزارش وبلاگ خوراکی به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مرتضی آبدار مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به غنای مواریث فرهنگی ایرانی، اسلامی موجود در آذربایجان، حفاظت و صیانت از این مواریث ارزشمند را ضروری دانست و گفت: میراث فرهنگی آذربایجان، به خصوص کهن شهر تبریز دارای ارزش های ملی و جهانی است که از این رو اداره کل میراث فرهنگی استان اقدام به تعریف برنامه و طرح جامعی در راستای مرمت و حفظ بناهای تاریخی کرده است.

آبدار با بیان اینکه از مهم ترین برنامه های راهبردی این اداره کل دستیابی به اهداف تبریز 2018 در حوزه مرمت و احیای میراث فرهنگی است، مرمت و ساماندهی محوطه تاریخی ربع رشیدی را در صدر برنامه های این اداره کل بیان نمود.

او در این خصوص گفت: با توجه به آغاز و ادامه مراحل مرمت و ساماندهی محوطه تاریخی ربع رشیدی، تاکنون اجرای راستا بازدید سازگار با بافت مجموعه تاریخی، تهیه و نصب تابلوهای راهنما، مطالعات استحکام بخشی برج های پیرامونی و ساماندهی و انتقال سنگ قبرهای موجود در سایت به محل مناسب به منظور بازدید گردشگران و تملک بخشی از عرصه این مجموعه تاریخی محقق شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، اظهار کرد: عملیات مرمت و ساماندهی محوطه تاریخی ربع رشیدی با نظارت نیروهای متخصص و فنی معاونت میراث فرهنگی اداره کل استان در حال انجام بوده و ساماندهی محوطه تاریخی در راستای تسهیل روند بازید برای گردشگران در اولویت قرار گرفته است.

آبدار در پایان خاطر نشان کرد: عملیات فعلی در حال انجام مجموعه تاریخی ربع رشیدی تا پایان مردادماه سال جاری به اتمام خواهد رسید و فاز دوم بلافاصله پس از آن اجرایی خواهد شد.

منبع: میراث آریا

به "ربع رشیدی مهیای بازدید گردشگران می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربع رشیدی مهیای بازدید گردشگران می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید