راه درمان از بین رفتن حس بویایی در کرونایی ها چیست؟

به گزارش وبلاگ خوراکی، فوق تخصص گوش، حلق و بینی با بیان اینکه حدود 90 درصد موارد از بین رفتن حس بویایی در مبتلایان به کرونا به حالت اول برمی شود، گفت:بیمار باید عطر گل رز، لیمو، محمدی، عصاره آویشن و اوکالیپتوس را به شکل عمیق ببوید.

راه درمان از بین رفتن حس بویایی در کرونایی ها چیست؟

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ خوراکی، محمد محسنی، استاد بیماری های گوش،حلق و بینی در پاسخ به این پرسش که راه درمان از بین رفتن حس بویایی در بعضی مبتلایان به کرونا چگونه است؟، بیان داشت: این حالت بیشتر در مدل های اولیه کرونا بود و درصد زیادی از بیماران کرونایی بویایی خود را از دست می دادند اما در نوع کرونای دلتا کمتر این موضوع مشاهده می شود.

وی با بیان اینکه حدود 90 درصد موارد از بین رفتن حس بویایی در مبتلایان به کرونا ظرف یک تا 1.5 ماه به حالت اول برمی شود،گفت: با دو گروه زیاد مشکل داریم؛گروهی که این حالت دیر بر می شود اما درصد بالایی نیستند.

این فوق تخصص گوش، حلق و بینی یادآور شد: مشکل عمده ما بیمارانی هستند که این افراد بویایی شان بر می شود اما با یک حالتی بر می شود که بیمار بوهای بد و نامطبوع در بینی خود احساس می نماید و باید تحت درمان قرار گیرد.

محسنی اضافه نمود: ما به این افراد آموزش بویایی هم می دهیم؛ به طوری که به بیمار می گوییم دو تا سه بار در روز و هربار به مدت 20 تا 30 ثانیه یک ماده بودار خاص مثلا عطر گل رز یا محمدی، عطر لیمو،عصاره آویشن و اوکالیپتوس را به شکل عمیق ببوید.

وی اعلام نمود: کمتر می بینیم بیمارانی را که مثلا بعد از 6 ماه بگویند حس بویایی ندارم؛ ضمن اینکه در نوع کرونای دلتا خیلی اختلال بویایی را نمی بینیم و این حالت در مدل های اولیه کرونا شایع تر بود؛ اما در کل بیماران خود به خود این حالت خوب می شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "راه درمان از بین رفتن حس بویایی در کرونایی ها چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه درمان از بین رفتن حس بویایی در کرونایی ها چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید